EN
6.05.2022, 20:06 Wersja do druku

Warszawa. „The End” premiera Grupy Teatralnej Kadratowi

Łukasz postanawia odwiedzić swoją rodzinę, której nie widział od lat. Wie, że za kilka miesięcy umrze. Chce przekazać wiadomość swojej mamie, młodszej siostrze, bratu i szwagierce. Po raz ostatni chce zobaczyć rodzinę, którą opuścił wiele lat temu. Okazuje się jednak, że najbliżsi mogą stać się obcymi, z którymi komunikacja staje się prawie niemożliwa.

mat. teatru

Inne aktualności

Jego pragnienie bliskości, miesza się z poczuciem oddalenia. Rodzinne spotkanie przywołuje wspomnienia. Stare demony wracają i mieszają się z równie nieokreśloną teraźniejszością. Łukasz będzie musiał podjąć decyzję, czy powiedzieć członkom rodziny, to co nosi w sercu czy zamilknąć na zawsze. Na podjęcie decyzji nie ma wiele czasu.

Premiera spektaklu odbędzie się 22 maja w ramach działalności Grupy Teatralnej KADRATOWI, która stworzona została dla absolwentów Studia Teatralnego Kadr. Koordynatorem grupy i jej dyrektorem jest Andre de la Cruz, brazylijski reżyser, aktor i scenarzysta, zdobywca wielu prestiżowych nagród zarówno w Brazylii jak i w Polsce, założyciel Studia Teatralnego Kadr. Grupa zrzesza ludzi pełnych pasji, którzy po zakończeniu warsztatów i edukacji w ramach dwustopniowej szkoły pragną dalej rozwijać swoje techniki aktorskie i realizować spektakle. Do tej pory w ramach działalności grupy wystawione zostały dwie premiery: Miss HIV (2019) oraz Kroniki Przemocy (2020), które zostały entuzjastycznie przyjęte przez publiczność i grane są w ramach działalności Domu Kultury Kadr.

Sztuka powstała na podstawie “Juste la fn du monde” Jean-Luc Lagarce’a i porusza bardzo aktualną i powszechną problematykę. Z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu. Czy ta popularna teza sprawdzi się też i w tym przypadku? Czy nie ma nadziei na naprawienie starych błędów i uporządkowanie spraw w rodzinie? A może wszystko już jest w porządku? Najlepiej przekonać się samemu, dlatego zapraszamy serdecznie na spektakl.

Data:
22.05.2022 r. (niedziela), godz. 19.00
23.05.2022 r. (poniedziałek), godz. 19.00

Miejsce: Dom Kultury KADR, ul. Rzymowskiego 32 w Warszawie, sala: Broadway

Bilety: cena 20 zł, możliwość zakupu online https://tinyurl.com/yckuazjf lub w kasie DK Kadr

Scenariusz i reżyseria: Andre de la Cruz
Asystent reżysera: Wojtek Wójcik
Ruch sceniczny: Roman Woźniak
Opracowanie tekstu: Paulina Zdeb-Rąkoska
Plakat: Ireneusz Wojaczek
Obsada:
Renata Birska
Ewa Dzikowska
Magdalena Róża Kulik
Agata Malinowski
Ireneusz Wojaczek
Wojtek Wójcik
Paulina Zdeb-Rąkoska

Czas trwania: 70 minut

Wydarzenie na Facebooku: https://tinyurl.com/wydarzenieFB

Strona KADRATOWI: https://www.studioteatralnekadr.pl/kadratowi

Źródło:

Materiał nadesłany