EN
27.05.2022, 15:15 Wersja do druku

Warszawa. Teatr Młyn i Teatr Rampa pracują nad premierą „Osiemnastki”

Inne aktualności

28 czerwca w Teatrze Rampa odbędzie się premiera spektaklu „Osiemnastka” wg scenariusza i w reżyserii Natalii Fijewskiej-Zdanowskiej, koprodukcji Teatru Młyn i Teatru Rampa.

Trzy rodziny urządzają wspólnie 18-te urodziny swoich dzieci. Rodzice wynajmują po znajomości duży dom na skraju lasu, w zamian jednak deklarują, że będą pilnować przebiegu imprezy. Kiedy jeden z ojców schodzi na dół do bawialni, okazuje się, że młodzież… zniknęła. Co się stało? Czy młodzi ludzie mieli jakiś alternatywny, tajemniczy plan? I – co teraz?

Zniknięcie gości to dopiero początek ciągu niewytłumaczalnych zdarzeń – zabawnych i przerażających sytuacji, balansujących na skraju rzeczywistości i surrealistycznego snu, zdarzeń, które konfrontują bohaterów z ich własnymi demonami. Tytułowa „Osiemnastka” zamienia się w wyjątkowy egzamin dojrzałości niedojrzałych reprezentantów pokolenia „w wieku średnim” – pokolenia rozmaitych lęków i obsesji, uzależnień, nerwic i toksycznych relacji. Kim jesteśmy bez naszych dzieci? Czego tak bardzo się boimy? Dlaczego wciąż kogoś udajemy? I dlaczego tak konsekwentnie nie potrafimy być szczęśliwi? 

W tle problemów rodziców pojawia się wchodzące w dorosłość nowe pokolenie Post-Millenialsów. Co wiemy o naszych własnych dzieciach? Czy w ogóle potrafimy ich zrozumieć? Przecież dzieli nas od nich całe tysiąclecie…

Tekst spektaklu powstał w ramach stypendium ZAIKS.

Projekt realizacji spektaklu jest współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa, w ramach projektu Fundacji Artystycznej MŁYN i Teatru RAMPA na Targówku.

Pokazy: 28 czerwca (PREMIERA), oraz 29 i 30 czerwca o godz. 19.00

Miejsce: Teatr RAMPA na Targówku ul Kołowa 20, Warszawa.

Rezerwacje: bilety.teatr-rampa.pl

Bilety w cenie 60 zł.

Więcej informacji: mlyn.org, teatr-rampa.pl

Źródło:

Materiał nadesłany