EN
4.04.2022, 15:37 Wersja do druku

Warszawa. Spektakle dla dzieci po ukraińsku w Teatrze Kwadrat - od piątku

Inne aktualności

W piątek ruszamy z projektem spektakli dla dzieci ukraińskich w ich ojczystym języku. Co piątek ukraińskie dzieci będą mogły nieodpłatnie obejrzeć na „Scenie pod Bistro” bajkę na fortepian i marionetkę - poinformowała PAP Urszula Markowska ze stołecznego Teatru Kwadrat im. E. Dziewońskiego.

Pierwszy spektakl odbędzie się już 8 kwietnia. Ukraińskie dzieci będą mogły dwukrotnie - o godz. 11.00 i 13.30 - obejrzeć "Calineczkę".

"Spektakl na fortepian i marionetkę Calineczka na podstawie klasycznej bajki Hansa Christiana Andersena – to pełna emocji opowieść prostej kobiety i małej dziewczynki: dwóch bohaterek patrzących na świat różnymi oczyma. Dźwięki płynące z fortepianu w magiczny sposób łączą te dwie postaci" - napisano w zapowiedzi.

Jak zaznaczono, "ten artystyczny eksperyment ma na celu przybliżyć twórczość duńskiego poety i bajkopisarza H. C. Andersena jako refleksję nad niejednoznacznością otaczającego nas świata".

Twórcami i wykonawcami spektaklu są Ani Polarusz (reżyseria, marionetki) i Patryk Huńkowski (muzyka).

Ani Polarusz jest absolwentką Uniwersytetu Kultury i Sztuk Pięknych w Kijowie (w 1996 r. uzyskała dyplom na Wydziale Reżyserii). Projektuje i wykonuje scenografie, marionetki, małe formy rzeźbiarskie (głównie statuetki z porcelany), a także kostiumy i stroje sceniczne.

Po przybyciu do Polski w 2007 r. powołała do życia autorską pracownię teatralną oraz galerię "ANI-RUSZ" przy "Laboratoriach Twórczych" w Warszawie. W jej ramach zrealizowała szereg autorskich warsztatów teatralno-plastycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych z budowy i animacji marionetek.

Przedstawienie przeznaczone jest dla widzów powyżej 5 lat. Udział w spektaklu jest bezpłatny, ale konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsc poprzez mail: [email protected]

"Calineczka" - 8 kwietnia o godz. 11 i 13.30 w Teatrze Kwadrat im. Edwarda Dziewońskiego (ul. Marszałkowska 138).

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne