EN

5.05.2021, 14:47 Wersja do druku

Warszawa. Premierowe "Uciekinierki" wkrótce w Teatrze Ateneum

Inne aktualności

Dzień otwarcia teatrów, 29 maja, Teatr Ateneum będzie świętować premierą spektaklu „Uciekinierki” w reż. Wojciecha Adamczyka. Ta pełna emocji i humoru komedia, napisana przez duet autorski Palmade & Duthuron, powstała z myślą o wybornym kobiecym deblu aktorskim, który w naszym teatrze tworzą Magdalena Zawadzka i Sylwia Zmitrowicz.

Margot, po 20 latach monotonnego życia rodzinnego decyduje się opuścić dom, by wreszcie spróbować egzystować na swoich zasadach. W tym samym czasie Claude opuszcza dom spokojnej starości, bo czuje, że jeszcze chwila, a zanudzi się tam na śmierć. Obie bohaterki dosłownie stają sobie na drodze w realizacji marzeń o nowym życiu. Tak rozpoczyna się seria emocjonujących przygód, które stwarzają uciekinierkom szanse na przyjaźń i demonstrację  kobiecej solidarności, ale przede wszystkim poczucie, że wreszcie żyją.    

Ta pełna emocji i humoru komedia, napisana przez duet autorski Palmade & Duthuron, podbiła serca francuskiej publiczności, szczególnie w Paryżu. Pisano nad Sekwaną, że to piękna lekcja życia, którą należy się dzielić bez umiaru! Powstała z myślą o wybornym kobiecym deblu aktorskim, który w naszym teatrze tworzą Magdalena Zawadzka i Sylwia Zmitrowicz.

PREMIERA: 29 maja

SPEKTAKLE: 30 maja, 1, 2, 5, 6, 18, 19, 20 czerwca

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne