04.03.2021, 12:11 Wersja do druku

Warszawa. Polska sekcja AICT pożegnała prof. Jerzego Limona

Z wielkim smutkiem żegnamy profesora Jerzego Limona (1950-2021), szekspirystę, krytyka, pisarza, tłumacza, dyrektora teatru, człowieka wielu talentów i wielkiego serca - napisano na stronie Polskiej sekcji Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Teatralnych (AICT).

Przypomniano, że prof. Limon "od lat pozostawał w bliskim kontakcie z polską sekcja AICT – był laureatem Nagrody AICT im. Wojciecha Bogusławskiego za pracę Między niebem a sceną. Przestrzeń i czas w teatrze (2002)".

"To jego wykład Teatr poza teatrem w roku 2012 inaugurował Międzynarodowy Kongres Krytyków Teatralnych w Warszawie. To tylko parę z wielu bliskich spotkań, kiedy nasze ścieżki się przecinały" - napisano w pożegnaniu na stronie AICT.

"Zawsze budził podziw swoją energią, spokojem i pogodą ducha, a także poczuciem humoru, które aż tryskało z kart jego cudownej książki Szekspir bez cenzury. Erotyczny żart na scenie elżbietańskiej (2018)" - podkreślono.

"Pozostawił po sobie wiele wspaniałych książek i dzieło, które będzie trwało – Gdański Teatr Szekspirowski" - czytamy we wpisie Polskiej sekcji Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Teatralnych (AICT) oraz Klubu Krytyki Teatralnej Stowarzyszenia Dziennikarzy RP.

Prof. Jerzy Limon zmarł 3 marca nad ranem w jednym z gdańskich szpitali, w wieku 70 lat. Przyczyną śmierci naukowca był koronawirus.

Źródło:

PAP