EN
29.07.2020, 08:58 Wersja do druku

Warszawa. Performance "Po-łączenie” w Ogrodzie Saskim

8 sierpnia o godz. 170,0 w warszawskim Ogrodzie Saskim performance "Po-łączenie" wykonają artyści współpracujący z Fundacją Artystyczną PERFORM.

„Po-łączenie” to projekt, na który składają się działania performatywne site-specific oparte na strukturach improwizacyjnych, tworzonych z uwzględnieniem specyfiki i charakteru danego miejsca. Ruch tancerzy oraz improwizowana muzyka na żywo podkreślają kontakt z otoczeniem. Zapraszają widza do DOŚWIADCZANIA - oddechu, poczucia ciała, zatrzymania. Inspiracją do stworzenia projektu były idee egzystencjalisty M. Bubera, dotyczące uobecniania i autentyczności w relacji z drugim człowiekiem oraz z naturą.

W ramach projektu 8 sierpnia o godz. 17,00 artyści współpracujący z Fundacją Artystyczną PERFORM zaprezentują performance w przestrzeni warszawskiego Ogrodu Saskiego. Do interakcji zaproszą zgromadzoną publiczność.

mat. ogranizatora

W procesie twórczym badamy sposoby nawiązywania kontaktu. Kiedy kontakt z otoczeniem ma charakter podmiotowy, a kiedy przedmiotowy? Jakie znaczenie ma nasz dotyk?  Wybór tematu jest nieprzypadkowy. W dobie technologii i internetu, a przede wszystkim teraz, w czasach fizycznego dystansowania się spowodowanego globalną pandemią, dostrzegamy potrzebę budowania połączeń ze sobą, z drugą osobą i z naturą, poprzez obecność i dotyk. Medium naszych działań jest sztuka tańca i performance. W ruchu wykorzystujemy technikę tańca kontakt improwizacji, która jako kompleksowy system komunikacji, umożliwia nam pracę na różnych poziomach percepcji - tłumaczą twórcy projektu.

Performance planowany jest na minimum 30 min., ale to ile potrwa ostatecznie, zależne będzie od publiczności i jej otwartości na interakcję z artystami. Po performansie widownia zostanie zaproszona do rozmowy oraz krótkiego wspólnego doświadczenia świadomości w ciele.

Wykonawcy: Hanna Jurczak, Maria Bijak, Tomasz Domański, Yulia Dzichkouskaya, Tomasz Kowalski, Angelika Mizińska

Katarzyna Tekielska (muzyka, skrzypce)

Z uwagi na sytuację epidemiczną zwracamy się z ogromną prośbą o przestrzeganie zasad dotyczących bezpieczeństwa.

Prosimy o zachowanie 2-metrowych odstępów, zachęcamy do wzięcia ze sobą maseczek.

Uczestnictwo jest równoznaczne z akceptacją zasad bezpieczeństwa: http://sztukaciala.com/regulamin/ 

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne