EN

31.01.2022, 15:02 Wersja do druku

Warszawa. NCK ogłosiło konkurs na pracę doktorską z dziedziny nauk o kulturze

Inne aktualności

Narodowe Centrum Kultury w Warszawie ogłosiło 15. konkursu na pracę doktorską z dziedziny nauk o kulturze. Elektroniczne zgłoszenia na wypełnionym formularzu, zamieszczonym na stronie NCK, będą przyjmowane do 6 marca.

Jak wyjaśniono, "do konkursu zaproszeni są autorzy prac doktorskich obronionych w roku akademickim 2019/2020 oraz 2020/2021 z następujących dziedzin: kulturoznawstwa, etnologii, etnografii, antropologii kultury, socjologii kultury, psychologii międzykulturowej oraz etnomuzykologii".

Jury złożone z przedstawicieli środowiska naukowego i NCK oceni prace i przyzna trzy nagrody pieniężne w wysokości: I nagroda w wysokości 5 tys. zł, II nagroda - 3 tys. zł i III nagroda - 2 tys. zł.

Podkreślono, że laureat pierwszej nagrody uzyska dodatkowo możliwość opublikowania swojej dysertacji doktorskiej nakładem NCK.

Aby zgłosić pracę na konkurs, należy wypełnić formularz dostępny na stronie: xvkonkursdoktorat.webankieta.pl/. Zgłoszenia przyjmowane są do 6 marca 2022 r.

Wyniki konkursu ogłoszone zostaną do końca sierpnia 2022 r.

Więcej informacji o konkursie i jego regulamin znaleźć można na stronie Narodowego Centrum Kultury.

"W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną w kraju i podejmowanymi działaniami prewencyjnymi, które skutkują zmianami organizacji pracy, NCK – organizator XV edycji Konkursu na pracę doktorską z dziedziny nauk o kulturze zastrzega sobie możliwość zmian harmonogramu konkursu" - zaznaczono.

Źródło:

PAP