EN

5.06.2021, 09:14 Wersja do druku

Warszawa. "Nawozy sztuczne dla starców i młodzieży" Tadeusza Nyczka. Spotkanie w Teatrze Dramatycznym

Inne aktualności

We wtorek, 8 czerwca, o godz. 18.00 w Sali im. Witolda Zatorskiego na III piętrze Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy odbędzie się spotkanie autorskie z Tadeuszem Nyczkiem związane z premierą jego najnowszej książki Nawozy sztuczne dla starców i młodzieży. Publikacja ukazuje się nakładem oficyny „żywosłowie.wydawnictwo”.

Nawozy sztuczne dla starców i młodzieży to drugi, po opublikowanych w roku 2015 Nawozach sztucznych dla artystów i sprzątaczek, zbiór tekstów, które Tadeusz Nyczek pisze od lat dla „Dialogu”. Według autorskiego określenia są to „felietony niefelietony, pseudoopowiadania, nibyeseiki, malowane literami portrety i ułamki wspomnień podbarwionych fabularną fantazją”. Zebrane w książce, według słów Jacka Sieradzkiego, „wiążą się, oplatają i scalają w jeden bogato rozkrzewiony światoogląd przytomnego obserwatora, witalny, czuły, gniewny i gorzki”.

Tadeusz Nyczek jest od wielu lat współuczestnikiem i komentatorem ważnych wydarzeń i procesów zachodzących w polskim teatrze, kulturze i życiu społecznym. Wysoko ceniony krytyk teatralny i literacki, pisarz, kierownik literacki teatrów (m.in. Teatru im. Juliusza Słowackiego i Narodowego Starego Teatru w Krakowie, a obecnie Teatru Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie), reprezentuje to, co najlepsze w inteligenckim myśleniu i praktykowaniu teatru.

Nawozy sztuczne… to książka tylko w części poświęcona teatrowi jako sztuce i instytucji. Odbija się w niej jednak świat, którego teatr jest ważną częścią i bez poznania którego nie sposób polskiego teatru przełomu wieków zrozumieć.

Spotkanie z Tadeuszem Nyczkiem poprowadzi Wojciech Majcherek – kierownik literacki Teatru Dramatycznego. Wstęp jest bezpłatny, jednak ze względu na wymuszone przez pandemiczne obostrzenia ograniczenie liczby miejsc bardzo prosimy o dokonanie wcześniejszej ich rezerwacji w kasach Teatru Dramatycznego. Rozmowa będzie również transmitowana na żywo na Facebooku Warszawskich Spotkań Teatralnych.

Książka w formie papierowej i elektronicznej jest do nabycia w internetowej księgarni „żywosłowia”: https://www.zywoslowie.pl/ksiegarnia.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne