16.12.2020, 14:46 Wersja do druku

Warszawa. Mediateka - cyfrowe archiwum zasobów U–jazdowskiego

Inne aktualności

Cyfrowe archiwum zasobów Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski jest już dostępne na mediateka.u-jazdowski.pl.

Mediateka to miejsce gromadzenia materiałów na temat sztuki współczesnej. Korzystanie z niej umożliwi widzom poszukiwania w obszarach rejestracji audio-wideo, nagrań performansów, koncertów, archiwalnych rejestracji festiwali, wreszcie dostęp do dokumentalnych fotografii wystaw i towarzyszących im dokumentów oraz plakatów. Te zbiory to nie tylko pokaźna baza wiedzy, ale i obfite źródło inspiracji.

 Upublicznione cyfrowe archiwum U–jazdowskiego to łatwiejszy dostęp do sztuki zgromadzonej w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski i nowe możliwości jej prezentacji, edukacji, upowszechniania. Dzięki tak szerokiemu dostępowi do naszych archiwów, Mediateka ma duże szanse na stanie się miejscem projektowym, wychodzącym poza ramy Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, zarówno w kontekście badawczym, jak i artystycznym.

 Ze względu na ograniczenia wynikające z prawa autorskiego nie wszystkie materiały cyfrowe mogą być udostępniane w sieci – dostęp do niektórych będzie możliwy po uprzednim kontakcie z pracownikami.

 Zachęcamy od odkrywania naszych unikalnych zasobów!

Źródło:

Materiał nadesłany

Tematy w toku