EN
16.12.2020, 12:45 Wersja do druku

Warszawa. Koncert jubileuszowy "75 lat ZAKR" online

Inne aktualności

Związek Polskich Autorów i Kompozytorów (ZAKR) obchodzi 75-lecie powstania. Z tej okazji 20 grudnia, w warszawskim Teatrze Rampa w formie online, odbędzie się jubileuszowy koncert - poinformowało w środę na Twitterze Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

Podczas koncertu wystąpią, m.in.: Danuta Błażejczyk, Mietek Jurecki, Poznakowski Band, Kuba Sienkiewicz i Sławek Wierzcholski.

Artystom towarzyszyć będzie zespół pod kierownictwem Roberta Obcowskiego, a koncert poprowadzą Jerzy Mamcarz i Sławek Wierzcholski.

"Koncert Jubileuszowy 75 lat ZAKR przedstawi aktualne oblicze związku oraz legendarnych twórców, ukazując wyjątkowy wkład członków ZAKR w rozwój polskiej piosenki" - napisano na stronie ZAiKS-u.

Jak wyjaśniono, "koncert połączony będzie z wręczeniem odznaczeń państwowych i resortowych oraz z podsumowaniem plebiscytu na najlepszy utwór powstały w okresie działalności związku Złota Trójka Polskiej Piosenki". "Laureaci, autorzy i kompozytorzy otrzymają okolicznościowe statuetki, a ich utwory zabrzmią w czasie koncertu, w wykonaniu młodych aktorów i piosenkarzy, laureatów wielu konkursów dedykowanych piosence artystycznej" - czytamy w zapowiedzi wydarzenia.

Transmisja koncertu online odbędzie się 20 grudnia o godz. 18 na profilu YouTube i Facebooku ZAKR-u.

Koncert dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu "Muzyka", realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca. Stowarzyszenie Autorów ZAiKS jest partnerem wydarzenia.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne