EN

20.07.2021, 17:56 Wersja do druku

Warszawa. Kolejna edycja Nagrody im. Haliny Machulskiej

Konkurs o Nagrodę im Haliny Machulskiej skierowany jest do pedagogów teatru i edukatorów, którzy pracują według zasad bliskich patronce nagrody. Na zgłoszenia czekamy do 26 września - poinformowano na stronie stołecznego Teatru Ochoty im. Haliny i Jana Machulskich.

Inne aktualności

"Pragniemy doceniać długofalową pracę, zrównującą szanse, dającą szerokie spektrum narzędzi i skupioną na procesie i rozwoju wszystkich uczestników" - napisano w informacji.

"Chcemy tą nagrodą podkreślić rolę sztuki jako narzędzia inkluzywnego, wzmacniającego więzi i uwrażliwiającego społecznie. Jednocześnie działaniem tym pragniemy wyeksponować postać założycielki teatru i jej dorobek" - podkreślono.

Jak wyjaśniono, do Nagrody im. Haliny Machulskiej 2021 "można zgłosić się osobiście, ale gorąco zapraszamy wszystkie instytucje, teatry, domy kultury, ale też uczestników działań do zgłaszania swoich instruktorów i instruktorek". "Zależy nam, żeby zgłoszenia zawierały wypowiedź na temat pracy kandydata lub kandydatki, przesłane w trybie opisanym w regulaminie" - dodano.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 26 września "za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego w Google Forms (który wymaga posiadania konta w serwisie Google) lub poprzez lub poprzez wypełnienie wzoru formularza i odesłanie go na adres [email protected] z dopiskiem: +Nagroda im. H. Machulskiej+, z imieniem i nazwiskiem kandydata/kandydatki w treści maila".

Zaznaczono, że "do zgłoszenia należy załączyć wypowiedź kandydata/kandydatki lub o kandydacie/kandydatce do Nagrody, zarejestrowaną w dowolnej formie (pisemnej, dźwiękowej, nagrania wideo, wizualnej)". "Chcemy dowiedzieć się o osobie zgłaszanej jak najwięcej: kim jest? z kim działa? po co i jak współpracuje?" - wyjaśniono.

"Wypowiedzi można załączyć do formularza Google Forms lub przesłać za pomocą dysku wirtualnego (np. Dysk Google, WeTransfer, Mega.nz) razem z wypełnionym zgłoszeniem na adres: [email protected]" - napisano.

Więcej informacji o regulaminie i nagrodzie na stronie.

Ogłoszenie nazwiska osoby, która zdobyła nagrodę oraz jej wręczenie odbędzie się w październiku w Teatrze Ochoty im. Haliny i Jana Machulskich.

Jak przypomniano, "w 2020 r., świętując jubileusz 50-lecia naszego Teatru, powołaliśmy nagrodę imienia Haliny Machulskiej". "Będziemy nagradzać nią artystki i artystów, pedagogów i pedagożki, osoby zajmujące się edukacją teatralną i artystyczną, którzy swoją pracą inicjują i konsekwentnie pielęgnują działania twórczych społeczności" - czytamy na stronie Teatru.

W zeszłym roku Nagrodę im. Haliny Machulskiej przyznano trzem pedagożkom teatru - Aleksandrze Barczyk, Dorocie Kowalkowskiej oraz Grażynie Wydrowskiej.

Źródło:

PAP