EN

12.07.2021, 08:13 Wersja do druku

Warszawa. Instalacja "The Republic of Dreams" w Domu Spotkań z Historią - od 25 lipca

Inne aktualności

Wspólnie z Domem Spotkań z Historią, Muzeum Literatury i Goethe-Institut Warschau od 25 lipca zapraszany do odkrycia "Republic of Dreams” - projektu eksplorującego twórczość Brunona Schulza - poinformowano na Facebooku Instytutu Adama Mickiewicza (IAM).

"The Republic of Dreams to projekt eksplorujący twórczość Brunona Schulza, nasyconą symbolami i metaforycznymi obrazami z pogranicza jawy i snu. Pomysłodawca i twórca projektu, Mika Johnson, wraz z artystami z Polski, USA, Czech i Ukrainy, zabiera odbiorców w podróż po uniwersum Schulza za pośrednictwem immersyjnej instalacji" - czytamy na Fb IAM.

Podkreślono, że "Schulz stworzył odporną na upływ czasu przestrzeń, która po dziś dzień kształtuje i angażuje odbiorców". "Autorzy projektu nazywają ją Republiką Marzeń. I to właśnie do niej zapraszają szeroką publiczność, również osoby niezaznajomione do tej pory z twórczością autora" - napisano w informacji.

Jak wyjaśniono, "elementami składającymi się na ich immersyjną instalację są projekcje multimedialne, muzyka ambientowa, prace wideo i dźwiękowe".

Zaznaczono, że prezentacji w Domu Spotkań z Historią towarzyszyć będzie nowa odsłona strony internetowej projektu. "Znalazły się na niej kompozycje reżyserów dźwięku – Eliego Stine'a i Jacksona Bierfeldta, muzyka Wacława Zimpela i AWALI, wideo autorstwa Jakuba Krejciego oraz fragmenty opowiadań Brunona Schulza czytane przez aktorki Olgę Mikulską i Julie Gibson Josephson" - napisano. "Całość dopełniają ilustracje Marty Lissowskiej" - dodano na Fb IAM.

Koncepcja i reżyseria - Mika Johnson. Tłumaczenie tekstów Brunona Schulza na język angielski - Celina Wieniewska.

"Projekt Republic of Dreams jest realizowany przez IAM w partnerstwie z Goethe-Institut w Warszawie oraz Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie" - napisano.

Inauguracja instalacji - 25 lipca o godz. 12 w Domu Spotkań z Historią w Warszawie (ul. Karowa 20). Wstęp jest bezpłatny. Ekspozycja czynna będzie do 29 sierpnia br.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne