EN

2.06.2021, 19:05 Wersja do druku

Warszawa. Gwiazdy 30. Festiwalu Mozartowskiego: Simone Kermes, Leszek Możdżer i Vivica Genaux

Symfonie Wolfganga Amadeusa Mozarta należą do repertuaru najsłynniejszych orkiestr świata - zarówno melomani jak i mistrzowie batuty, jednym głosem nazywają je owocem mozartowskiego geniuszu. Na jednym koncercie: 5 czerwca o godz. 19:00 w Muzeum Historii Żydów Polskich (ul. Mordechaja Anielewicza 6), zabrzmią aż trzy arcydzieła muzyki w których ucieleśnia się geniusz Wolfganga Amadeusza Mozarta, symfonie: nr 39 – Es-dur (KV 543), nr 40 – g-moll (KV 550) oraz słynna, 41. – Jowiszowa C-dur (KV 551).

mat. organizatora

Inne aktualności

W ramach jubileuszowej edycji Festiwalu wystąpi zjawiskowa Simone Kermes. Artystka zwana Królową Baroku, jest jedną z najwszechstronniejszych śpiewaczek naszych czasów. Wybitna sopranistka swobodnie porusza się w muzyce wszystkich epok, a jej nazwisko na koncertowym afiszu jest swoistym gwarantem sukcesu.
Gwiazda wraz z zespołem Amici Veneziani zaprezentuje się polskiej publiczności 6 czerwca o godz. 17:00 w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego.

Mozartowskie uwertury można śmiało określić mianem Mozarta w pigułce. Słuchając uwertur do „Don Giovanniego”, „Idomeneo, Re di Creta” czy „La clemenza di Tito”, otrzymujemy idealny zwiastun całości dzieła. Koncert "Mozart da Capo al Fine. Uwertury Mozarta" jest więc idealną propozycją nie tylko dla tych, którzy chcą wejść pierwszy raz do świata opery, ale i dla melomanów i mozartowskich erudytów.
Na koncert zapraszamy 13 czerwca o godz. 17:00 do Oranżerii Muzeum Pałacu w Wilanowie.

Gościem 30. Festiwalu Mozartowskiego w Warszawie będzie jeden z najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych - Leszek Możdżer. Ten światowej klasy pianista wystąpi podczas koncertu "Jazz Meets Classic", gdzie zaprezentuje repertuar klasyczny w jazzowych aranżacjach.
Koncert odbędzie się 14 czerwca o godz. 19:00 w Filharmonii Narodowej.

Gwiazdą jubileuszowej edycji Festiwalu będzie światowej sławy mezzosopranistka Vivica Genaux. Śpiewaczka specjalizująca się w repertuarze barokowym zachwyca publiczność i krytyków na całym świecie niezwykle dynamiczną osobowością i mistrzowsko prowadzonym głosem. Artystka wystąpi we wspaniałych wnętrzach Zamku Królewskiego już 19 czerwca o godz. 17:00, a towarzyszyć jej będzie Zespół Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej Musicae Antiquae Collegium Varsoviense.

Wszystkie wydarzenia odbywać się będą w pełnym reżimie sanitarnym, zgodnie z aktualnymi wytycznymi rządowymi.

Szczegółowe informacje dotyczące 30.Festiwalu Mozartowskiego w Warszawie oraz bilety znajdują się na stronie: https://operakameralna.pl/events/kategoria/30fm/

Finałem Festiwalu będzie Wielka Gala Operowa w dniu 4 lipca.

Powołany do życia w 1991 roku Festiwal Mozartowski to fenomen w skali światowej. Na przestrzeni lat wykonano w jego ramach wszystkie dzieła sceniczne kompozytora. Warszawska Opera Kameralna była jedyną instytucją, która posiadała je w stałym repertuarze, wielokrotnie prezentując je poza granicami i podbijając serca melomanów m.in. Japonii, Omanu, Libanu i niemal całej Europy.

Jubileuszowa 30. edycja została przeniesiona ze względu na pandemię, z 2020 na 2021 rok.

Źródło:

Materiał nadesłany