EN
20.06.2022, 15:11 Wersja do druku

Warszawa. Gwiazdorski koncert w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej

Inne aktualności

Na koniec sezonu Opera Narodowa zaprasza na gwiazdorski koncert Pretty Yende oraz Artura Rucińskiego i rozpoczyna sprzedaż biletów na wydarzenia po wakacjach. Pisze Jacek Marczyński w „Rzeczpospolitej”.

Artur Ruciński to najbardziej dziś znany w świecie polski baryton. Niedawno odniósł sukces w Metropolitan Opera w Nowym Jorku, skąd wyjechał z propozycjami kontraktów na kolejne sezony. A warszawski koncert 23 czerwca, na który przyjeżdża wprost ze spektakli w Neapolu, jest okazją do świętowania jego jubileuszu. 20 lat temu zadebiutował w Operze Narodowej.

Pretty Yende to z kolei dla nas aktualnie starsza siostra Nombulelo Yende, która właśnie zdobyła I nagrodę na Konkursie Moniuszkowskim. Kariera 36-letniej, urodzonej w RPA Pretty Yende nieustannie się rozwija. W Metropolitan zadebiutowała w 2013 roku i stale tam powraca. Śpiewa dużo w Europie, jeden z ostatnich sukcesów to tytułowa rola w „Traviacie” w Opera Bastille.

Podczas warszawskiego koncertu oboje zaprezentują się w ariach i duetach z oper Donizettiego i Verdiego. Nie zabraknie sceny z „Łucji z Lammermooru”, w której kilka lat temu występowali razem w Paryżu.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Opera Narodowa. Przed wyprawą do Nowego Jorku

Źródło:

„Rzeczpospolita” online

Link do źródła

Autor:

Jacek Marczyński

Data publikacji oryginału:

19.06.2022

Wątki tematyczne