EN

30.06.2021, 08:26 Wersja do druku

Warszawa. Borys Godunow, Dracula i po trzykroć Kilar. Opera Narodowa zapowiada nowy sezon

Inne aktualności

- Przed nami ważny sezon. Stęsknieni za widzem, zaatakowaliśmy z całą mocą - mówi Mariusz Treliński, dyrektor artystyczny Teatry Wielkiego - Opery Narodowej. Co będzie można zobaczyć w sezonie 2021/22? Pisze Alicja Gardulska w Gazecie Wyborczej.

- Przygotowaliśmy bogaty, ambitny, gwiazdorski program - zapewnia Waldemar Dąbrowski, dyrektor Teatru Wielkiego - Opery Narodowej. Zespół szykuje na jesień i wiosnę sześć premierowych spektakli. Wśród nich są dwie opery, których nie udało się wystawić z powodu pandemii.  

Fidelio, Cyganeria i Borys Godunow 

Pierwszą premierą jest "Fidelio" - jedyna opera w twórczości Ludwiga van Beethovena. Na deskach Teatru Wielkiego ostatni raz była grana 40 lat temu. Wystawiana jest niezwykle rzadko, bo wymaga wielkiej muzycznej maestrii i kunsztu solistów. W głównych rolach wystąpią Ann Petersen i Torsten Kerl.  

Na początku grudnia będzie można zobaczyć premierę długo oczekiwanej "Cyganerii" Giacoma Pucciniego w reżyserii Barbary Wysockiej. Reżyserka przeniosła opowieść w klimat Nowego Jorku lat 70., jak z wczesnych filmów Jima Jarmuscha.  

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Borys Godunow, Dracula i po trzykroć Kilar. Opera Narodowa zapowiada nowy sezon

Źródło:

„Gazeta Wyborcza” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Alicja Gardulska

Data publikacji oryginału:

30.06.2021 07:00

Wątki tematyczne