EN

16.11.2020, 15:13 Wersja do druku

Warszawa. Będą dotacje dla stołecznych teatrów. Od ratusza, a nie od ministra Glińskiego

Inne aktualności

Ponad 2,7 mln zł rozdzieli wśród warszawskich teatrów w czwartek Rada Warszawy. To rekompensata za spadek wpływów z biletów z powodu koronawirusa. Bez tego teatry nie związałyby końca z końcem - pisze Michał Wojtczuk w Gazecie Wyborczej-Stołecznej.

Na czwartkowej sesji radni zajmą się pakietem przesunięć budżetowych. Jednym z jego elementów jest zwiększenie dotacji na działalność bieżącą kilku warszawskich teatrów. Na przykład Teatr Kwadrat im. Edwarda Dziewońskiego dostanie 700 tys. zł, Teatr Lalek Guliwer - 300 tys. zł, Nowy Teatr - 275 tys., Teatr Współczesny - 200 tys., a Teatr Lalka - 50 tys. zł.

- Warszawskie teatry po części swoje budżety budują z pieniędzy ze sprzedanych biletów na spektakle. Dla teatrów wrócił lockdown, spektakle są odwołane - mówi Agata Diduszko-Zyglewska, warszawska radna, przewodnicząca komisji kultury w Radzie Warszawy. - Bez dodatkowego wsparcia te instytucje nie spięłyby swoich budżetów, także tej podstawowej ich części, służącej wypłacaniu wynagrodzeń - tłumaczy.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Będą dotacje dla warszawskich teatrów. Od ratusza, a nie od Glińskiego

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Stołeczna” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Michał Wojtczuk

Data publikacji oryginału:

16.11.2020 12:30

Wątki tematyczne