EN
3.08.2022, 11:45 Wersja do druku

Elbląg-Olsztyn. Już wiadomo, jakie będą losy dyrektorów Teatru im. Sewruka i Teatru Jaracza

Inne aktualności

W przypadku obsady dyrektorskiej teatru w Olsztynie oraz w Elblągu zarząd województwa podjął decyzję o sposobie wyboru.

Władze województwa zdecydowały o przyszłości dyrektorów Teatru im. Sewruka w Elblągu oraz Teatru Jaracza w Olsztynie. - W obu instytucjach  będzie przeprowadzony konkurs na dyrektora - potwierdza Sylwia Jaskulska z zarządu województwa.

Nie ma uzasadnienia tej decyzji, choć można się domyślać, że jednym z powodów braku przedłużenia kontraktu mogą być konflikty personalne z załogą.

Przekłada się to na konkretne wydatki z kasy publicznej. Zapłacone kwoty wynikające z tytułu wypłaconych ugód związane ze sprawami pracowniczymi w czasach kierownictwa Zbigniewa Brzozy wyniosły 30 598, zł. Kwoty wypłacone w wynikające z tytułu wypłaconych odszkodowań związane ze sprawami pracowniczymi - 15 390 zł, natomiast kwoty wynikające z konieczności realizacji roszczeń dla pracowników kontraktowych i pozaetatowych to 5197 zł.

Okres powołania dyrektora Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie upływa 31 sierpnia 2023, zatem do wyboru jego następcy jest jeszcze trochę czasu. Także Brzoza będzie mógł się ubiegać o fotel dyrektora.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Już wiadomo, jakie będą losy dyrektorów teatrów i muzeów w regionie

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Olsztyn” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Tomasz Kurs

Data publikacji oryginału:

03.08.2022