EN
23.06.2022, 08:27 Wersja do druku

Rzeszów. Monorail? Nowy budynek urzędu miasta? Może teatr?

Inne aktualności

Budowa kolejki jednoszynowej czy nowej siedziby dla urzędu miasta w centrum Rzeszowa to jedne z ważniejszych planów poprzednich władz miasta. Co do ich realizacji Konrad Fijołek, nowy prezydent, nie pozostawia złudzeń: są nieaktualne. Ale ma nowe projekty, które chce realizować.

 We wtorek minął równo rok od objęcia władzy w Rzeszowie przez Konrada Fijołka. Z tej okazji spotkał się on z dziennikarzami i wraz ze swoimi współpracownikami podsumował rok swojej pracy i opowiadał o planach.

Jednym z ważniejszych przedsięwzięć jest aquapark . O nim szeroko prezydent mówił we wtorek.
Inwestycje Rzeszów. Te plany Tadeusza Ferenca idą do kosza

Konrad Fijołek nie pozostawił złudzeń – części planów swojego poprzednika nie zamierza realizować. Chodzi m.in. o budowę kolejki jednoszynowej, monoraila. Na ten projekt Tadeusz Ferenc, były prezydent Rzeszowa, i jego współpracownicy poświęcili sporo czasu i pieniędzy. Nie udało się go zrealizować ze względu na brak uregulowań prawnych w Polsce dla tego typu inwestycji. Konrad Fijołek nie zamierza realizować tego projektu, ale nie z powodu braku rozwiązań prawnych. Po prostu nie widzi w tym sensu.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Monorail? Nowy budynek urzędu miasta? Już nieaktualne. W Rzeszowie są nowe plany

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Rzeszów” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Agata Kulczycka

Data publikacji oryginału:

22.06.2022