EN
7.03.2022, 09:34 Wersja do druku

Trójmiasto. Pomorskie Sztormy. Kto w 2021 roku wywołał sztorm w kulturze?

Inne aktualności

Rozpoczęliśmy głosowanie w kolejnej odsłonie naszego plebiscytu "Pomorskie Sztormy", organizowanego przy współpracy z Samorządem Województwa Pomorskiego. Dziś prezentujemy nominacje do Sztormu Kulturalnego. Zwycięzców w dziewięciu kategoriach wskażą w tym roku czytelnicy "Gazety Wyborczej Trójmiasto" i portalu trojmiasto.wyborcza.pl. Głosowanie potrwa do 21 marca.

Mimo pandemii lokalna kultura ma za sobą dobry rok. Szybko okazało się więc, że zaledwie pięć nominacji, jakimi dysponujemy w ramach nowej formuły plebiscytu „Pomorskie Sztormy", nie wystarczy, żeby zauważyć wszystkie ważne wydarzenia kulturalne minionych 12 miesięcy i stojące za nimi osoby.

Rok 2021 był rokiem inauguracji działania nowych instytucji i obiektów – swoje podwoje otworzyły: gdańskie Muzeum Bursztynu, Dom Zdrojowy w Gdańsku-Brzeźnie, Pomorski Inkubator Kultury, Centrum Filmowe Uniwersytetu Gdańskiego im. Andrzeja Wajdy i Goyki 3 Art Inkubator w Sopocie. Uznaliśmy jednak, że prawdziwy sztorm wywołała na razie inna placówka.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Pomorskie Sztormy. Kto w 2021 roku wywołał sztorm w kulturze?

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Trójmiasto” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.