EN
30.07.2022, 11:59 Wersja do druku

Szczecin. Teatr Letni otwarty. Niesamowity pokaz świetlny

Inne aktualności

Takiej gry świateł i dźwięku jeszcze w Szczecinie nie było. Przebudowany Teatr Letni w szczecińskim parku Kasprowicza w piątkowy wieczór pokazał swoje niezwykłe możliwości.

Tak jak zapowiadali projektanci, obiekt ma doskonałą akustykę i bogate warunki techniczne, jeżeli chodzi o grę świateł. Zachwyca też architekturą.

Pokaz świetlny uroczyście zainaugurował w piątkowy wieczór działalność zmodernizowanego Teatru Letniego im. Heleny Majdaniec w Szczecinie. 

Scena dla szczecińskich artystów

Sygnał do rozpoczęcia widowiska dał ze sceny prezydent Szczecina Piotr Krzystek. Zaznaczył, że ma nadzieję, że Teatr Letni będzie równie licznie nagradzany na międzynarodowych konkursach architektonicznych, jak filharmonia czy Centrum Dialogu Przełomy.

Powtórzył to, co na wcześniejszej konferencji prasowej mówili twórcy projektu Jason Flanagan i Przemysław Kołodziej z brytyjskiej pracowni Flanagan Lawrence, że Teatr Letni to wyjątkowy pod względem architektonicznym amfiteatr w skali całej Europy , oraz słowa Piotra Kozłowskiego z wrocławskiej pracowni akustycznej:

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Teatr Letni otwarty. Niesamowity pokaz świetlny. Park pełen iluminacji. Spektakularne widowisko [WIDEO, ZDJĘCIA]

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Szczecin” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

kov, akr

Data publikacji oryginału:

30.07.2022

Wątki tematyczne