EN
30.07.2022, 10:57 Wersja do druku

Szczecin. Otwarcie Teatru Letniego. Projektanci z Londynu mówią: „To akustycznie najlepszy obiekt w Polsce”

Inne aktualności

Przed inauguracją Teatru Letniego w Szczecinie odbyło się spotkanie z projektantami i wykonawcami amfiteatru. Opowiedzieli oni m.in. o tym, co wyróżnia Teatr Letni na tle innych podobnych obiektów oraz jaki etap był dla nich najtrudniejszy. Pisze Aleksander Stanuch w „Gazecie Wyborczej - Szczecin”.

Od piątku do niedzieli w Teatrze Letnim w Szczecinie, w związku z oficjalnym otwarciem obiektu po przebudowie, odbędzie się mnóstwo koncertów, występów i atrakcji dla rodzin z dziećmi. Będą też iluminacje i odsłonięcie rzeźby Heleny Majdaniec.

Projekt Teatru Letniego był wymagający

W piątek przed otwarciem Teatru Letniego odbyło się spotkanie w szczecińskim magistracie. Obecni byli na nim m.in. projektanci z firmy Flanagan Lawrence - Jason Flanagan i Przemysław Kołodziej, którzy szczegółowo opowiadali o swojej wizji przebudowy amfiteatru. Mają oni doświadczenie w podobnych inwestycjach. Pracowali wcześniej nad projektowaniem obiektów, w których odbywały się koncerty.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Otwarcie Teatru Letniego w Szczecinie. Projektanci z Londynu mówią: "To akustycznie najlepszy obiekt w Polsce"

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Szczecin” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.