EN

18.11.2020, 08:53 Wersja do druku

Szczecin. Kto może dostać wsparcie finansowe?

Inne aktualności

- Te pieniądze mają pomóc artystom przetrwać pandemię i czas zamknięcia teatrów. Przetrwać, a nie dorobić się w paskudnym czasie. To mają być pieniądze na chleb i margarynę, a nie na kawior i szampana - mówi Jacek Jekiel, dyrektor Opery na Zamku w Szczecinie i wiceprezes Stowarzyszenia Dyrektorów Teatrów w Polsce.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego 13 listopada opublikowało listę instytucji i firm, które skorzystają z Funduszu Wsparcia Kultury. Do podziału jest 400 mln zł na 2064 podmiotów, które złożyły prawidłowo wypełnione wnioski.

Głośna jest sprawa przyznania pieniędzy celebrytom. Okazuje się też, że w ramach pomocy kulturze, fundusze mają trafić także do firm transportowych czy rachunkowych. Minister Piotr Gliński wstrzymał wypłaty - do czasu wyjaśnienia wątpliwości.

Pieniądze Funduszu w części mają zrekompensować artystom i podmiotom działającym w kulturze straty, jakie ponoszą wskutek pandemii koronawirusa. Mogły po nie sięgać teatry, filharmonie, stowarzyszenia i fundacje a także działające w sferze kultury firmy.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Fundusz Wsparcia Kultury. Kto w Szczecinie może dostać na chleb i margarynę. Lista beneficjentów

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Szczecin” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Wątki tematyczne