EN

25.08.2021, 17:46 Wersja do druku

Sosnowiec. W czwartek mecz artystów i samorządowców Katowic i Sosnowca

Drużyny piłkarskie złożone z samorządowców oraz artystów Teatru Śląskiego im. St. Wyspiańskiego w Katowicach i Teatru Zagłębia w Sosnowcu zmierzą się w czwartek na stadionie MOSiR w Sosnowcu.

mat. organizatora

Inne aktualności

"Okazją do rozegrania meczu jest uroczyste rozpoczęcie projektu Zagłębie//Śląsk – inicjatywy opartej o współpracę dwóch czołowych instytucji kultury regionów Zagłębia Dąbrowskiego i Górnego Śląska, czyli Teatru Zagłębia z Sosnowca i Teatru Śląskiego z Katowic" – poinformowała rzeczniczka Teatru Śląskiego Aleksandra Czapla-Oslislo.

Na projekt składają się m.in. konferencja naukowa organizowana przez Teatr Zagłębia we współpracy z Uniwersytetami Jagiellońskim i Śląskim: "Strefy KON/TAKTU – Strefy KON/FLIKTU jako narzędzie rozpoznawania współczesnej rzeczywistości kulturowej" oraz spektakl "Nikaj" na podstawie tekstu Zbigniewa Rokity w reżyserii Roberta Talarczyka.

Drużyny do gry poprowadzą prezydenci Katowic Marcin Krupa i Sosnowca Arkadiusz Chęciński. W bramce Teatru Śląskiego stanie jego aktor Dariusz Chojnacki - wielki miłośnik piłki i kibic. W katowickiej drużynie wystąpią też m.in. raper, autor muzyki do wielu spektakli Teatru Śląskiego Miuosh oraz autor sztuki Zbigniew Rokita.

Mecz będzie miał dwie połowy, po 30 minut każda. Początek zmagań zaplanowano o 17.30. Dla rodzin z dziećmi przewidziano dodatkowe atrakcje - m.in. dmuchany zamek, a dla publiczności - napoje i przekąski.

Źródło:

PAP

Autor:

Anna Gumułka