EN

28.01.2023, 09:22 Wersja do druku

Sosnowiec. Teatr Zagłębia będzie rozbudowany. Eksperci zbadali budynek

Inne aktualności

Trwają prace przygotowawcze do rozbudowy Teatru Zagłębia w Sosnowcu. Ostatnio eksperci zbadali obecny gmach pod kątem tego, z czego i w jaki sposób został zbudowany. Wyniki prac to jedna z ostatnich formalności przed wystąpieniem do miasta z wnioskiem o pozwolenie na budowę. Pisze Anna Malinowska w „Gazecie Wyborczej - Sosnowiec”.

O tym, że Teatr Zagłębia w Sosnowcu zostanie rozbudowany, wiadomo już od pewnego czasu. Jesienią 2021 r. został rozstrzygnięty konkurs na jej architektoniczną koncepcję. Wygrała pracownia Analog ze Szczecina.

Po zakończeniu prac budynek ma z zewnątrz wyglądać jak mieszczańska kamienica, ze zdobieniami, stiukami, balkonikami. W miejscu, w którym dziś znajdują się parkingi powstanie nowy gmach z dużą sceną i salą na 400 osób.

- Nasza obecna widownia ma 311 miejsc. W nowym budynku znajdą się też m.in. magazyny, garderoby, gastronomia. Z drugiej strony między stacją benzynową a teatrem zostanie dobudowany budynek, w którym znajdą się pracownie teatralne - mówi Iwona Woźniak, dyrektorka teatru.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Teatr Zagłębia w Sosnowcu będzie rozbudowany. Eksperci zbadali budynek

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Sosnowiec” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Anna Malinowska

Data publikacji oryginału:

27.01.2023

Wątki tematyczne