EN

26.06.2021, 10:38 Wersja do druku

Sopot. Kuriozalne oświadczenie TVP w sprawie Dwóch Teatrów

Inne aktualności

Brak kompetencji, brak kultury, brak zaufania - tak TVP ocenia miasto Sopot w kwestii współpracy przy organizowaniu festiwalu Dwa Teatry. Rzeczniczka miasta odpowiada krótko: trudno komentować te kuriozalne stwierdzenia.

Kilka dni temu informowaliśmy, że instytucje organizujące festiwal Dwa Teatry, Telewizja Polska i Polskie Radio, zdecydowały o przeniesieniu imprezy do Zamościa. Od początku aż do tej pory, przez prawie dwie dekady, odbywała się ona w Sopocie. O zmianie miejsca prezydent Sopotu, miasta będącego współorganizatorem imprezy, dowiedział się z listu od dyrektorki TVP Gdańsk Joanny Strzemiecznej-Rozen.

Mocne zarzuty

Zapytaliśmy wtedy rzecznika TVP i rzeczniczkę Polskiego Radia o przyczyny przeniesienia festiwalu. Odpowiedź z Biura Prasowego TVP przyszła dopiero po kilku dniach. W piśmie znalazły się mocne zarzuty wobec miasta, jak i personalna krytyka samego prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego. Cytujemy je w całości:

"Przy wyborze miejsca [organizacji festiwalu] bardzo ważni są partnerzy, którzy mają współpracować z organizatorami. Taka współpraca musi być oparta na wzajemnym zaufaniu i elementarnej kompetencji organizacyjnej.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Kuriozalne oświadczenie TVP" w sprawie Dwóch Teatrów

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Trójmiasto” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Wątki tematyczne