EN

11.05.2021, 10:50 Wersja do druku

Rzeszów. Opera z włoskimi tenorami, amerykańskimi dyrygentami i wsparciem Watykanu. Pomysł kandydatki na prezydenta

Inne aktualności

Wybory prezydenckie w Rzeszowie. Małgorzata Grzywa, była wójt gminy Oświęcim, przedstawiła w poniedziałek swój program dla Rzeszowa. Problem w tym, że dotychczas nie zebrała wymaganej liczby podpisów. Jej Komitet Wyborczy Polska 2050 twierdzi, że ma na to czas do 19 maja. Pisze Agata Kulczycka w Gazecie Wyborczej - Rzeszów.

Małgorzata Grzywa jest kandydatką Komitetu Wyborczego Polska 2050. To komitet partii Polska 2050, zarejestrowanej w październiku 2020 r., która nie ma nic wspólnego z ruchem Szymona Hołowni Polska 2050. Hołownia w Rzeszowie oficjalnie poparł kandydaturę Konrada Fijołka, który jest kandydatem zjednoczonej opozycji.

Sprawa jest o tyle skomplikowana, że wybory w Rzeszowie miały się odbyć 9 maja, ale z powodu pandemii zostały przeniesione na 13 czerwca. W wymaganym terminie komitetowi nie udało się zebrać wymaganej liczby podpisów popierających start Małgorzaty Grzywy w rzeszowskich wyborach. Zebrali ich 2,3 tys., a minimalna liczba to 3 tys.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Opera rzeszowska z włoskimi tenorami, amerykańskimi dyrygentami i wsparciem Watykanu. Pomysł kandydatki na prezydenta Rzeszowa

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Rzeszów” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Agata Kulczycka

Data publikacji oryginału:

10.05.2021 14:18

Wątki tematyczne