EN

26.08.2021, 12:23 Wersja do druku

Radom. Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych powraca. Iluzjoniści i kuglarze znów opanują miasto

Inne aktualności

W najbliższy weekend jubileuszowa, 10. edycja magicznego festiwalu, który już na stałe wpisał się w kalendarz miejskich imprez plenerowych i od lat przyciąga tłumy na radomski deptak. W programie jak zawsze występy artystów z Polski i z całego świata. Pisze Amanda Grzmiel w Gazecie Wyborczej - Radom.

Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji w Radomiu organizuje od lat radomianin Adrian Pruski, iluzjonista, finalista programu "Mam talent", znany publiczności bardziej jako Just Edi Show. Jak zapowiada, znów będzie można podziwiać legendarne pokazy największych gwiazd sztuki ulicznej.

- W tym roku będziemy gościć czterech zagranicznych artystów, którzy po raz pierwszy zaprezentują się radomskiej publiczności. Oczywiście nie zabraknie też przedstawicieli polskiej sztuki ulicznej, w tym iluzjonistów, kuglarzy, cyrkowców, połykaczy ognia, pole-dancerek, szczudlarzy, teatru ognia, żywych rzeźb i wielu innych atrakcji – zapowiadał Adrian Pruski.

Uliczne występy co roku oglądają tłumy mieszkańców.  – Mam nadzieję, że frekwencja jak co roku dopisze i że radomianie po raz kolejny pokażą, że ta impreza jest dla nich ważna i im się podoba. Zresztą nie tylko radomianie, bo sporo osób przyjeżdża spoza Radomia. Deklarujemy, że zrobimy wszystko, żeby 11. edycja była jeszcze ciekawsza i jeszcze bogatsza. Ta formuła się sprawdza, ale trzeba ją jeszcze rozwijać – mówił Mateusz Tyczyński, zastępca prezydenta Radomia.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych powraca! Iluzjoniści i kuglarze znów opanują Radom [PROGRAM]

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Radom” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Amanda Grzmiel

Data publikacji oryginału:

26.08.2021 09:33

Wątki tematyczne