EN

2.11.2020, 11:17 Wersja do druku

Radom. Debata literacka w Teatrze Powszechnym

Porozmawiajmy o … literaturze! Teatr Powszechny zaprasza na debatę literacką, która odbędzie się na dużej scenie 7 listopada o godzinie 18:00.

Wydarzenie dostępne będzie online w formie transmisji, jak również będziecie mogli obejrzeć debatę w Teatrze. Wejściówki w cenie 5 zł.

Inne aktualności

Debata będzie złożona z dwóch części. Pierwszą poprowadzi Małgorzata Semil – tłumaczka i krytyczka teatralna, której gośćmi będą:

Olgą Hund - laureatka Nagrody Conrada za debiut literacki w 2018 roku oraz Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza za książkę „Psy raz drobnych”. 

Joanna Gierak-Onoszko - dziennikarka, reportażystka, pisarka i felietonistka. Jej powieść „27 śmierci Toby’ego Obeda” znalazła się w finale Nagrody Literackiej „Nike”, a następnie wygrała plebiscyt na „Nike” Czytelników.

Grzegorz Bogdał - publikował opowiadania w „Chimerze” i „Twórczości”, jest autorem scenariuszy do filmów krótkometrażowych. Jego debiutancka książka „Floryda” została nominowana do Nagrody Literackiej Gdynia, Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza oraz Górnośląskiej Nagrody Literackiej „Juliusz”.

Ziemowit Szczerek - pochodzący z Radomia dziennikarz i prozaik. Współpracuje z „Polityką”, „Gazetą Wyborczą”, „Krytyką Polityczną” i „Nową Europą Wschodnią”. Laureat Paszportu „Polityki”, nominowany do Nagrody MediaTory i Nagrody im. Beaty Pawlak oraz dwukrotnie do Nagrody Literackiej „Nike” i Nagrody Literackiej Europy Środkowej „Angelus”.

Drugą część poprowadzi Michał Pabian - Dramaturg, twórca adaptacji teatralnych, autor tekstów dramatycznych.Zaproszeni na tą część debaty są:

Zyta Rudzka - pisarka, scenarzystka filmów o sztuce, psycholog. Laureatka Europejskiej Nagrody Literackiej Gdynia, Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej, finalistka Nagrody Literackiej „Nike”.

Dominika Słowik - nominowana do 11. Nagrody Literackiej Gdynia w kategorii proza za debiutancką powieść „Atlas: Doppelganger”. Jej druga powieść, „Zimowla”, została uhonorowana Paszportem „Polityki” za rok 2019.

Jakub Kornhauser - literaturoznawca, teoretyk i historyk literatury, edytor, tłumacz, poeta. Adiunkt w Instytucie Filologii Romańskiej UJ.

Anna Cieplak - animatorka kultury, aktywistka miejska i pisarka związana z „Krytyką Polityczną”. Laureatka Nagrody Conrada i Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza za powieść „Ma być czysto”.

Tematem rozmowy będą inspiracje młodych pisarzy.

Bilety można nabyć w kasach Teatru, koszt 5 zł.

Oczywiście ze względu na czerwoną strefę , w której się znajdujemy udostępniamy dla Państwa tylko 25% miejsc na widowni.

Przestrzegane będą wszystkie przepisy bezpieczeństwa w reżimie sanitarnym, tak więc pomimo trudnej sytuacji pandemicznej działamy na tyle na ile możemy. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy również na nasze media społecznościowe, na których będzie można śledzić transmisję on line z debaty. Całe wydarzenie będzie dostępne również w sieci. 

Dziękujemy Samorządowi Województwa Mazowieckiego oraz Stowarzyszeniu Autorów ZAiKS za wsparcie w tworzeniu tego wydarzenia.

Źródło:

Materiał własny