EN

22.04.2021, 15:06 Wersja do druku

Prace Wyspiańskiego od jesieni będzie można zobaczyć w Europeum.

Inne aktualności

Do czasu powstania budynku przeznaczonego do ekspozycji dzieł Stanisława Wyspiańskiego, jego prace będzie można zobaczyć w Ośrodku Kultury Europejskiej, oddziale Muzeum Narodowego w Krakowie. - Będzie to jedno z najpiękniejszych miejsc w Krakowie, nie tylko w świecie muzealnym - zapowiada prof. Andrzej Szczerski, dyrektor MNK, z którym rozmawiamy o muzeum Wyspiańskiego.

Pod koniec marca została zamknięta w Europeum wystawa zbiorów sztuki europejskiej, co teraz dzieje się w dawnym Spichlerzu?
- W tej chwili trwa demontaż wystawy stałej i przeglądy konserwatorskie dzieł sztuki, które od początku maja będą przenoszone w dwa nowe miejsca. Część z nich trafi na ekspozycję do Muzeum Książąt Czartoryskich, a zdecydowana większość pojedzie do muzeum w Zamku Królewskim w Niepołomicach, z którym od wielu lat współpracujemy. Tam zostanie zorganizowana na potrzeby ich ekspozycji odrębna galeria.

Na czym będzie polegało przystosowanie budynku do nowej wystawy?
- Cały sens tej inwestycji polega na tym, że budynek jest wyremontowany, gotowy na nową wystawę, niezbędne będą jedynie prace porządkowe, zamontowanie nowego oświetlenia, które nadaje się do eksponowania pasteli, umieszczenie nowych mebli ekspozycyjnych czy magazynowych, wszystko to są prace na ograniczoną skalę.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Prace Wyspiańskiego od jesieni będzie można zobaczyć w Europeum. Co z planowanym nowym oddziałem muzeum poświęconym artyście?

Źródło:

„Dziennik Polski” online