EN

20.07.2021, 12:18 Wersja do druku

Poznań. W Polskim Teatrze Tańca trwają Laboratoria Twórcze tańczyMY na Taczaka!

Laboratoria Twórcze: tańczyMY na Taczaka! to cykl letnich warsztatów, będących wakacyjną podróżą przez różne formy ruchu oraz autorskie techniki pracy z ciałem, dopełniony prezentacjami spektakli gościnnych, organizowanych w ramach Polskiej Sieci Tańca.

mat. teatru

Inne aktualności

Najbliższe wydarzenie to warsztaty Gaga/people. Zajęcia otwarte dla każdego, bez konieczności posiadania jakiegokolwiek doświadczenia tanecznego czy ruchowego (powyżej 16 roku życia) prowadzone są przez certyfikowanych nauczycieli Gaga.To język ruchu opracowywany przez wiele lat przez Ohada Naharina, stosowany w codziennym treningu i praktyce tanecznej Batsheva Dance Company. Nauczyciele prowadzą uczestników poprzez serię wskazówek do ruchu, które są zaprojektowane jako ciągły proces. Zamiast powtarzać czyjś ruch, uczestnik aktywnie eksploruje zadania, odkrywając własne interpretacje informacji i wykonania ruchu. Zajęcia Gaga/people oferują twórczą strukturę, która pozwala nawiązać kontakt z własnym ciałem i wyobraźnią, wzmocnić świadomość ciała, poprawić elastyczność i pewność siebie, a także doświadczać przyjemności ruchu w przyjaznej, inkluzywnej atmosferze.

Na warsztat zapraszamy 23 lipca, g. 18.00 lub 24 lipca g. 12.00.
Koszt udziału w zajęciach: 30 zł.
Bilety dostępne są za pośrednictwem serwisu: bilety24.pl

Zajęcia poprowadzi Gosia Mielech - tancerka, choreografka, certyfikowana nauczycielka GaGa, pedgagożka tańca, założycielka projektu artystycznego DanceLab. Jest absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu. W latach 2007-2012 była solistką w Polskim Teatrze Tańca. Związana jest z DanceLab – projektem artystycznym, który założyła w 2012 roku. Przez lata istnienia DanceLab, stworzyła choreografie i wyprodukowała spektakle: „FearLess”, „Sababa”, „NILREB”, „Anonymous”, „I’mperfect”. Gosia Mielech prezentuje swoje spektakle, uczy repertuaru DanceLab oraz prowadzi warsztaty z GAGA w Polsce i na świecie, w Nowej Zelandii, Niemczech, Szwecji, Norwegii, Polsce, Szkocji, Francji, Austrii, Indiach, Singapurze, Tajlandii czy Izraelu. Jest twórczynią GoPiYoga – autorskiej formy ruchu, przeznaczonej dla tancerzy i nie tylko.

24 lipca o godz. 20.00, w siedzibie Polskiego Teatru Tańca przy ul. Stanisława Taczaka 8 w Poznaniu, w ramach Polskiej Sieci Tańca, artystka zaprezentuje solo pt. „FearLess”, w swojej choreografii i wykonaniu, zakwalifikowane do Polskiej Sieci Tańca w sezonie 2020/2021. Utwór był dotychczas prezentowany w Polsce, w Norwegii oraz w Indiach. Główną inspiracją do powstania spektaklu stała się powieść Franka Herberta pt. „Diuna” oraz jej filmowa adaptacja w reżyserii Davida Lyncha o tym samym tytule. Popkulturowe odwołania do postaci nieustraszonych superbohaterów, spektakularne animowanie rekwizytu, hipnotyczna muzyka autorstwa Anny Sudy i An on Bast, a przede wszystkim koncepcja i mistrzowskie wykonanie Gosi Mielech budują spektakl będący podróżą w głąb wyobrażeń o strachu - pierwotnej emocji, która prowokuje destrukcję, ale także umożliwia przetrwanie.

Bilety w cenach: 50 zł (bilet normalny) i 25 zł (bilet ulgowy)można kupić w serwisie bilety24.pl

Letnie prezentacje spektakli w Polskim Teatrze Tańca w ramach Polskiej Sieci Tańca to rzadka okazja, aby zobaczyć w Poznaniu spektakle z całej Polski, stworzone przez artystów niezależnych, jak i instytucjonalne zespoły taneczne. Wyselekcjonowane przez partnerów Sieci - tj. organizacje wspierające rozwój tańca współczesnego w Polsce - jako najciekawsze na polskiej scenie tańca, wybrane produkcje wyruszają w trasę w całym kraju, by mogli zobaczyć je widzowie w różnych ośrodkach. Jedną z przestrzeni, w których można je oglądać, jest Polski Teatr Tańca - jeden z partnerów Sieci.

Pokaz „FearLess” w Poznaniu odbędzie się tylko raz.

Kolejny letni spektakl w ramach Polskiej Sieci Tańca w Polskim Teatrze Tańca będzie można zobaczyć 7 sierpnia o godz. 20.00. Będzie to „Real Love” / „Lullaby for the Restless” Teatru Tańca Zawirowania z Warszawy.

Źródło:

Materiał nadesłany