18.09.2021, 13:06 Wersja do druku

Poznań. Nowy sezon w Teatrze Nowym. Będzie finał festiwalu piosenek Agnieszki Osieckiej i premiera

Inne aktualności

Koncerty finałowe i koncert galowy 24. Festiwalu "Pamiętajmy o Osieckiej" od 8 do 10 października w Teatrze Nowym. A już 18 września nowa premiera. Pisze Marta Kaźmierska w Gazecie Wyborczej - Poznań.

– Czy to wciąż „opium dla mas, twardy orzech czy ananas"? A może raczej „jakieś listki, jakieś kwiatki"? Albo „gęsty bór, czarny las", w którym można zatopić się, zapomniawszy o całym świecie? Róże? Malwy? – zastanawiają się organizatorzy poznańskiej odsłony festiwalu. I zapraszają do wysłuchania uzdolnionych młodych wokalistów. M.in. tych wyłonionych w sierpniu podczas emocjonujących przesłuchań sopockiego etapu 24. Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego „Pamiętajmy o Osieckiej". Sopoccy laureaci to: Krzysztof Stępień – pierwsza nagroda, Julia Mika – druga nagroda i Paulina Talarska – trzecia nagroda. Wyróżnienia zdobyły: Martyna Guzy, Jagoda Pawlik i Katarzyna Polewany. Nagrodę publiczności i zaproszenie do gościnnego udziału w przyszłej edycji otrzymał Krzysztof Stępień.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Nowy sezon w Teatrze Nowym w Poznaniu. Będzie finał festiwalu piosenek Agnieszki Osieckiej i premiera

Źródło:

Gazeta Wyborcza - Poznań online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Marta Kaźmierska

Data:

18.09.2021 13:00