EN
01.12.2021, 17:40 Wersja do druku

Poznań. Na wydarzenia w CK Zamek – tylko z paszportem covidowym albo negatywnym wynikiem testu

Od 6 grudnia w wydarzeniach organizowanych w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu będą mogły wziąć udział wyłącznie osoby posiadające tzw. paszport covidowy, dokument poświadczający status ozdrowieńca, lub aktualny negatywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Inne aktualności

O zmianach w funkcjonowaniu CK Zamek poinformowano w środę.

Jak podano, nowe zasady zostaną wprowadzone ze względu na bezpieczeństwo uczestników wydarzeń oraz pracowników instytucji i dotyczyć będą wydarzeń odbywających się w zamkniętych pomieszczeniach CK ZAMEK, a w szczególności: seansach filmowych, koncertach, spektaklach, spotkaniach, spektaklach i warsztatach.

"Aby brać udział w tych wydarzeniach wszyscy uczestnicy w wieku powyżej 12. roku życia muszą okazać przy wejściu do sal, w których odbywać się będą wydarzenia, Unijny Certyfikat Covid dokumentujący zaszczepienie, być ozdrowieńcem lub posiadać aktualny negatywny wynik testu na obecność wirusa (lub dokumenty inne potwierdzające powyżej określone stany" – wskazano.

Dodano, że zasady te obowiązują dla wydarzeń odbywających się od 6 grudnia, na które bilety można kupić począwszy od 1 grudnia 2021 aż do odwołania.

CK Zamek poinformowało ponadto, że zgodnie z decyzją rządu od 1 do 17 grudnia limit miejsc na wydarzeniach wynosi 50 proc. Limity nie dotyczą osób zaszczepionych.

Wcześniej podobne rozwiązania przyjął w Poznaniu także koktajlbar "Twelve Cocktails & Co." – który od 19 listopada zaprasza tylko osoby zaszczepione z unijnym certyfikatem lub aktualnym negatywnym wynikiem testu. Na podobny krok zdecydowali się także właściciele Lokum Stonewall – od ub. weekendu Duże LOKUM w piątki i soboty dostępne jest tylko dla osób zaszczepionych.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę, że minionej doby w Wielkopolsce potwierdzono 2880 nowych przypadków SARS-CoV-2. Z powodu COVID-19 lub współistnienia tej choroby z innymi schorzeniami zmarło 38 mieszkańców regionu.

Źródło:

PAP

Autor:

Anna Jowsa

Wątki tematyczne