EN
26.02.2022, 09:02 Wersja do druku

Poznań. Musical „Pippin" po raz ostatni w tym sezonie w Teatrze Muzycznym

Teatr Muzyczny w Poznaniu zaprasza na ostatnie w sezonie 2021/2022 pokazy musicalu „Pippin” – zdobywcy Musicalowych Nagród Widzów bloga musicalna.pl w aż 9 kategoriach, w tym za najlepszą premierę 2019 roku, reżyserię, przekład czy scenografię. Maciej Pawlak, wcielający się w główną rolę, został odkryciem sezonu, a później otrzymał także Teatralną Nagrodę Muzyczną im. Jana Kiepury w kategorii „Najlepszy aktor Musicalowy”.

fot. Piotr Nykowski/mat. teatru

Twórcy przedstawienia zabierają nas w „podróż – w miejsca egzotyczne, nowe, cudne i mistyczne”, a przewodnikami po tej niezwykłej krainie będą między innymi tytułowy książę Pippin, Król Karol, Bertha, Fastrada, Mistrz Ceremonii, a także pewna tajemnicza Gęś, o której nie sposób zapomnieć jeszcze na długo po wyjściu z Teatru. Z kolei zburzenie czwartej ściany sprawia, iż publiczność staje się jednym z ważniejszych elementów tej niezwykłej, teatralnej układanki. Takiego przedstawienia w Teatrze Muzycznym w Poznaniu jeszcze nie było, o czym zapewniali krytycy w licznych recenzjach. Piotr Sobierski z miesięcznika „Teatr” napisał, że „całość składa się na jedno z najciekawszych przedstawień na polskiej scenie musicalowej”.

Spektakle odbędą się 4 i 5 marca o godz. 19.00, 6 marca o godz. 17.00 oraz między 10 a 12 marca o godz. 19.00. Bilety dostępne są w kasie oraz online na www.teatr-muzyczny.pl oraz Bilety24.pl. Rezerwacje pod nr tel. 511 433 616 i 502 751 213 oraz pod adresem [email protected]

 

Źródło:

Materiał nadesłany