EN

27.01.2022, 15:19 Wersja do druku

Poznań. Musical o Ignacym Janie Paderewskim powraca na scenę Teatru Muzycznego

Na początku lutego na scenę Teatru Muzycznego w Poznaniu powraca polsko-amerykańska produkcja musicalowa o Ignacym Janie Paderewskim pt. „Virtuoso”.

fot. Michał Kordula

Twórcy opowiadają w niej historię o wspaniałym Artyście, który wykorzystał swoją popularność by pomóc swojej Ojczyźnie odzyskać niepodległość. O tym jak z lwa salonowego został jednym z najbardziej wpływowych polityków na świecie. Gdyby żył w latach 70-tych, byłby gwiazdą pokroju Elvisa Presleya albo Beatlesów. Jego wpływ na masową wyobraźnię był tak wielki, że szał, który zapanował w Ameryce na jego punkcie, do dziś nazywany jest „Paddymanią”.

Libretto i muzykę napisał Matthew Hardy. Zapewniły mu one wygraną w kilkuetapowym konkursie organizowanym przez Instytut Adama Mickiewicza. Współpracy artystycznej podjął się Brian Kite – dziekan Wydziału Teatru, Telewizji i Filmu na renomowanej uczelni University of California, Los Angeles, utytułowany reżyser musicalowy odnoszący sukcesy w USA i Chinach. Mocna amerykańska reprezentacja będzie znakomitym uzupełnieniem pozostałych realizatorów. Reżyserii podjął się Jerzy Jan Połoński, który z powodzeniem zrealizował na scenie Teatru Muzycznego takie musicale jak: „Footloose”, „Pippin” oraz „Madagaskar – musicalową przygodę”. W postać Ignacego Jana Paderewskiego wcielą się Janusz Kruciński oraz Marcin Januszkiewicz. Podczas lutowych pokazów wystąpią również między innymi: Anna Lasota i Oksana Hamerska (Helena Górska / Paderewska), Barbara Melzer i Dagmara Rybak (Helena Modrzejewska), Joanna Rybka i Katarzyna Tapek (Helena Bibesco), Radosław Elis i Jarosław Patycki (Władysław Górski / Józef Piłsudski).

Spektakl będzie można zobaczyć 5 lutego o godz. 19.00, 6 lutego o godz. 17.00, 11 lutego o godz. 19.00 oraz 12 lutego o godz. 17.00. Bilety dostępne są w kasie, na stronach www.teatr-muzyczny.pl oraz Bilety24.pl. Rezerwacje pod nr tel. 511 433 616 i 502 751 213 oraz pod adresem [email protected].

Źródło:

Materiał nadesłany