EN
8.09.2022, 08:54 Wersja do druku

Poznań. Kulturalna dogrywka w konkursie grantowym rozstrzygnięta

Inne aktualności

Jeszcze w tym roku poznańskie organizacje pozarządowe zaproponują poznaniakom dodatkowe 39 projektów artystycznych - najwięcej z dziedziny muzyki i sztuk wizualnych oraz edukacji.

W ostatnim w tym roku konkursie grantowym dla organizacji pozarządowych (z pulą 0,5 miliona złotych) wzięło udział 90 projektów. Wsparcie uzyskał niemal co drugi - Wydział Kultury Urzędu Miasta Poznania wesprze 39 pomysłów, zgłoszonych przez stowarzyszenia i fundacje, które zostaną zrealizowane od września do grudnia tego roku. Najwięcej, boi aż z nich to projekty muzyczne, w tym najwyżej oceniony przez komisję konkursową Kołorking Muzyczny przy Św. Marcinie.

- Dotacja miasta pozwala na jego nieprzerwaną działalność także dzięki dofinansowaniu kosztów eksploatacyjnych i czynszu. Z tej możliwości korzystają także inne stale działające niezależne ośrodki kultury, m.in. Muzeum Bambrów Poznańskich, Salon Muzyczny im. Feliksa Nowowiejskiego czy Barak Kultury - mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania odpowiedzialny za kulturę.  

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Kulturalna dogrywka rozstrzygnięta!

Źródło:

kultura.poznan.pl

Link do źródła

Autor:

oprac. red

Data publikacji oryginału:

07.09.2022

Wątki tematyczne