EN

25.06.2020, 16:04 Wersja do druku

Polskie Radio. Słuchowisko "Futbolistki" w radiowej Trójce

W najbliższą niedzielę 28 czerwca Program 3 Polskiego Radia przypomni komediowe słuchowisko Tomasza Mana "Futbolistki" w gwiazdorskiej obsadzie. W rolach trzech kobiet, które z różnych powodów oglądają mecze piłki nożnej, usłyszymy: Agatę Kuleszę, Dorotę Landowską i Joannę Kulig. Emisja w Trójce od godz. 20.05.

fot. Grzegorz Śledź/ PR

Autor Tomasz Man najczęściej pisze trudne sztuki, pełne metafor, skrótów myślowych, nierzadko dotykające poważnych problemów egzystencjalnych. Bardzo często również sam podejmuje się ich reżyserii. Jednak w przypadku "Futbolistek" pokazuje inne oblicze i udowadnia, że ma także temperament komediowy. Jest to bowiem lekka, pełna humoru sztuka radiowa rozpisana na trzy kobiece głosy, a bohaterkami są kobiety, które z różnych powodów oglądają mecz piłki nożnej: pani prezes, żona trenera i narzeczona kapitana. W gwiazdorskiej obsadzie słuchowiska z 2017 roku usłyszmy trzy znakomite aktorki: Agatę Kuleszę, Joannę Kulig i Dorotę Landowską.

Scena Teatralna Trójki - "Futbolistki": Tomasz Man - scenariusz, reżyseria, muzyka, Andrzej Brzoska - reżyseria dźwięku; obsada: Agata Kulesza, Dorota Landowska i Joanna Kulig.

Emisja w niedzielę 28 czerwca od godz. 20.05.

Audycja powstała we współpracy z Filmoteką Narodową - Instytutem Audiowizualnym.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne