12.04.2021, 08:56 Wersja do druku

Olsztyn. Nowe spektakle dla dzieci w internecie. Jest też nowość

Inne aktualności

Najmłodsi widzowie oraz ich rodzice w kwietniu mają do dyspozycji przez internet trzy sztuki przygotowane przez Olsztyński Teatr Lalek.

Pandemiczna rzeczywistość i związane z tym rządowe obostrzenia ograniczyły dostęp do wydarzeń kulturalnych.

Jednak, jak podkreślają przedstawiciele olsztyńskiego ratusza, mieszkańcy nie są całkowicie odcięci od oferty miejskich placówek. Pomocny jest oczywiście internet.

Repertuar Lalek

W przypadku Olsztyńskiego Teatru Lalek najmłodsi widzowie oraz ich rodzice w kwietniu mają do dyspozycji trzy sztuki. Oprócz „Pana Lampy” i „Trzech świnek”, od 10 kwietnia jest kolejna propozycja, czyli „Grimm: sześciu służących”.

** „Pan Lampa” – to przemiły staruszek, który od zwykłych przemiłych staruszków różni się tylko tym, że jego głowa... świeci jak lampa. Z zupełnie niewiadomych powodów. Pewnego dnia, dawno temu, głowa Pana Lampy po prostu zaczęła świecić i już.

** „Trzy świnki” – znana, choć odkrywana wciąż na nowo przypowieść o trzech świnkach, niesie ze sobą prawdy niezmiennie poruszające dziecięcą wyobraźnię. Znajdziemy w niej miejsce na zbytki, psikusy i mnóstwo innych przyjemności.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Wątki tematyczne