EN

3.06.2022, 15:28 Wersja do druku

Moskwa. Zmarła 20-letnia baletnica Alesja Łazarewa

Inne aktualności

W Moskwie zmarła 20-letnia baletnica Alesja Łazarewa - upadła w łazience - donoszą rosyjskie media. To już trzecia rosyjska ofiara związana z tańcem klasycznym w ciągu tygodnia. Pisze Marta Korycka w portalu Gazeta.pl.

Alesja Łazarewa była baletnicą w trupie Teatru Baletu Klasycznego pod dyrekcją Natalii Kasatkiny i Władimira Wasilowa. Rzecznik prasowy teatru poinformował o tragicznym zdarzeniu, tak wspominając tancerkę:

Alesja była uznaną baletnicą, artystyczną, wyrafinowaną i silną. Miała zaledwie 20 lat, była pełna życia, młoda i piękna. To nieodwracalna strata dla rodziny, krewnych, przyjaciół i fanów. Ona na zawsze pozostanie z nami, w naszych sercach.

Rosyjskie media podają, że przyczyną śmierci był wypadek: baletnica upadła w łazience i straciła przytomność. Chociaż została wezwana karetka, kobiety nie udało się uratować. Dokładna przyczyna śmierci jest ustalana.

- Matka Alesji usłyszała, jak jej córka upadła. Natychmiast wezwała karetkę, a przybyły na miejsce lekarz stwierdził śmierć kliniczną. Było około czwartej rano, a o szóstej Alesja zmarła. Dla nas wszystkich to kompletny szok - powiedział przyjaciel tancerki, którego cytuje serwis StarHit. - Alesja trenowała codziennie, stan jej zdrowia był regularnie sprawdzany. Nie da się być wielkim w sporcie lub sztuce, jeśli masz niedyspozycję zdrowotną. Dlatego wszyscy jesteśmy w szoku - dodał. 1 czerwca odbył się jej pogrzeb w rodzinnej miejscowości Togliatti, wcześniej została pożegnana w Moskwie.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

20-letnia baletnica zmarła w Moskwie. To już trzeci zgon związany z rosyjskim baletem w ciągu tygodnia

Źródło:

Gazeta.pl

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Marta Korycka

Data publikacji oryginału:

02.06.2022

Wątki tematyczne