06.10.2021, 12:30 Wersja do druku

Lubuskie. Filharmonie gorzowska i zielonogórska rozpoczynają współpracę

Inne aktualności

Filharmonie z Gorzowa Wlkp. i Zielonej Góry rozpoczęły współpracę. Ta planowana jest na wielu płaszczyznach, a pierwszym jej akcentem będzie organizacja w Zielonej Górze projektów edukacyjnych Muzyczne Raczkowanie i Akademia Muzyki, które z powodzeniem są realizowane w Gorzowie.

O nawiązaniu współpracy przez te instytucje kultury poinformowała rzeczniczka Filharmonii Gorzowskiej Urszula Śliwińska.

Muzyczne Raczkowanie to jeden z flagowych projektów edukacyjnych Filharmonii Gorzowskiej. To zajęcia dla całych rodzin, adresowane zwłaszcza dla mam w ciąży oraz dzieci do czwartego roku życia.

„Prowadzi je Iwona Goździk, która na słynnym czerwonym dywanie poprzez zabawę, taniec, śpiew i ciekawe animacje wprowadza w świat muzyki klasycznej. W zajęciach zawsze biorą również udział muzycy orkiestry. To okazja do obcowania z muzyką klasyczną na żywo w formie przystępnej i zachęcającej dla najmłodszych dzieci” – wyjaśniła rzeczniczka.

Akademia Muzyki to zajęcia edukacyjne dla szkół i przedszkoli prowadzone przez dwie gorzowskie wiolonczelistki – Natalię Makuch i Katarzynę Winkiewicz-Więcław.

Filharmonia Zielonogórska od nowego sezonu artystycznego wprowadzi tego typu, cykliczne zajęcia muzyczne dla najmłodszych również u siebie. Nie będzie to jedyny obszar współpracy, jaki planują obie instytucje na najbliższe miesiące.

„Planowany jest już wspólny projekt na zakończenie sezonu artystycznego w obu instytucjach. Będzie to koncert, podczas którego melomani wysłuchają +Planet+ Gustava Holsta. Koncert będzie połączony z multimedialnym widowiskiem i odbędzie się w obu stolicach województwa lubuskiego” – powiedziała Śliwińska.

Współpraca obu instytucji obejmie także realizacje innych wspólnych przedsięwzięć artystycznych, wymianę instrumentów oraz programy lojalnościowe dla gorzowskich i zielonogórskich melomanów, aby zachęcić ich do odwiedzania sąsiedniej filharmonii.

Źródło:

PAP