Inne aktualności
- Warszawa. Koniec sezonu i zapowiedź nowego w Komunie Warszawa 23.06.2026 16:04
- Kielce. Rozpoczyna się 34. Plebiscyt Publiczności „O Dziką Różę” 23.06.2026 16:02
- Świętokrzyskie. 23. Festiwal Filmów-Spotkań NieZwykłych od piątku 23.06.2026 15:55
-
Wrocław. Teatr Muzyczny Capitol rozpoczął sprzedaż biletów na musical „Kościuszko”
23.06.2026 15:50
- Teatr TV. Szyc, Popławska, Konopka i Gorodecka dołączają do obsady „Króla Maciusia Pierwszego”. Odkrywamy kolejne karty nowej premiery 23.06.2026 15:17
- Białystok. Teatr Dramatyczny podsumował sezon 2025/2026 23.06.2026 15:08
- Warszawa. Oświadczenie ws. spotkania po spektaklu „Krzyżacy” podczas Opolskich Konfrontacji Teatralnych „Klasyka Żywa” 23.06.2026 15:07
-
Poznań. Magdalena Cielecka o „The Second Woman”: czekam na to przeżycie jak na surwiwalowy wyjazd
23.06.2026 14:32
- Łódź. WYWROTY. Teatr Chorea ogłasza program Retroperspektyw 2026 i zaprasza do spojrzenia na świat z innej perspektywy 23.06.2026 14:24
- Katowice. Ukazała się książka „Moją siłą jest właśnie to, że jestem stąd. Grażyna Bułka w rozmowie z Tomaszem Kowalskim” 23.06.2026 14:15
- Płock. III Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych „Opowieści” – w lipcu 23.06.2026 13:49
- Poznań. Dziś na Malcie m.in. nowozelandzki teatr powietrzny i Peszek z Kochanowskim 23.06.2026 12:24
- Katowice. Ruszył nabór do 7. edycji plebiscytu na Śląską Lokację Filmową 23.06.2026 12:15
-
Słowacja. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Divadelná Nitra w obliczu niepewnej przyszłości
23.06.2026 11:59
Ponad 1,2 min zł dla lubuskich instytucji kultury. Zarząd województwa zdecydował o zwiększeniu dotacji dla teatrów, bibliotek, muzeów i filharmonii.
- Kultura to obszar, który bardzo ucierpiał z powodu pandemii. Poprzez zwiększenie dotacji chcemy pomóc jednostkom tak, aby mogły prowadzić normalną działalność - mówi marszałek Elżbieta Polak.
Pieniądze - w sumie 1,2 mln zł - są przeznaczone na prowadzenie bieżącej działalności instytucji, które z powodu pandemii były zamknięte (lub nadal ograniczają działalność) i tym samym nie mają dochodów, choćby ze sprzedaży biletów.
Teatr Lubuski w Zielonej Górze dostanie 158 688 zł. Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie - 159 347 zł. Filharmonia Zielonogórska im. T. Bairda dostanie 238 941 zł. Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze - 66 504 zł. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Norwida w Zielonej Górze - 165 273 zł, natomiast Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Herberta w Gorzowie - 145 124 zł. Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze może liczyć na 93 106 zł. Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze - Ochli - na 78 027 zł, a Muzeum Lubuskie im. Dekerta w Gorzowie dostanie 126 094 zł. Wszystkie te instytucje „podlegają" Urzędowi Marszałkowskiemu.