30.07.2020, 08:23 Wersja do druku

Lubuskie. Ponad 1 mln zł dla instytucji kultury

Inne aktualności

Zarząd woj. lubuskiego na czele z marszałek Elżbietą Polak przeznaczy 1,2 mln zł dla lubuskich teatrów, muzeów i innych instytucji związanych z kulturą.

Epidemia koronawirusa zamknęła placówki kulturalne. Te powracają do codziennego trybu pracy w miarę znoszenia kolejnych etapów obostrzeń. Spektakle w plenerze grają artyści z Teatru Lubuskiego, na świeżym powietrzu występują też gorzowscy aktorzy i filharmonicy. Stopniowo otwierają się Biblioteka Norwida, Muzeum Ziemi Lubuskiej czy Muzeum Etnograficzne w Ochli. Te oraz inne miejsca w woj. lubuskim mogą liczyć na wsparcie finansowe od zarządu regionu. - Kultura to obszar, który bardzo ucierpiał z powodu pandemii. Poprzez zwiększenie dotacji chcemy pomóc jednostkom, tak aby mogły prowadzić normalną działalność - mówi marszałek Elżbieta Polak.

Łącznie rozdzielono ok. 1,2 mln zł. - Pieniądze zostaną przeznaczone na pokrycie bieżącej działalności - informuje urząd marszałkowski.

Lista instytucji i kwoty, które otrzymają:

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Ponad 1 mln zł dla instytucji kultury w Lubuskiem. To pieniądze od zarządu województwa

Źródło:

Gazeta Wyborcza - Zielona Góra online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

ziar

Data:

29.07.2020 18:04

Tematy w toku