23.07.2020, 18:29 Wersja do druku

Senator KO wycofuje się z zarzutów w sprawie wyboru dyrektora Teatru Osterwy

mat. Teatru Żydowskiego

Jacek Bury wycofuje się z oskarżeń skierowanych pod adresem urzędników marszałka, że podczas konkursu na fotel dyrektora Teatru Osterwy dopuścili się kłamstwa. - Doszło do manipulacji faktami przez stronę zwracającą się z prośbą o interwencję - tłumaczy senator.

Senator KO Jacek Bury ujawnił w środę na Facebooku dokumenty dotyczące wyboru dyrektora Teatru Osterwy. Miało z nich wynikać, że według urzędników dotychczasowa szefowa Dorota Ignatjew, która kieruje teatrem od 2016 roku, nie spełnia wymogu 3-letniego stażu na stanowisku kierowniczym.

"Pojawiły się wątpliwości"

W rozmowie z Burym zwracaliśmy uwagę na fakt, że skan nie wskazuje jednoznacznie, że chodzi o obecną dyrektor, ale otrzymaliśmy zapewnienie, że odnosi się właśnie do niej. Okazało się jednak, że senator Bury został wprowadzony w błąd.

"Pani Dorota Ignatjew za pośrednictwem aktorów i pracowników Teatru zwróciła się z prośbą o interwencję ws. konkursu uważając, że zostały przekroczone wszystkie zasady, a ona sama padła ofiarą politycznej czystki w lubelskiej kulturze. (...) Po publikacji dokumentów w mediach pojawiły się wątpliwości co do wiarygodności wydarzeń relacjonowanych przez osobę zainteresowaną, czyli Panią Ignatjew" - pisze w oświadczeniu senator KO.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Konkurs w Osterwie. Senator zarzucił kłamstwo urzędnikom, dziś się z tego wycofuje

Źródło:

Gazeta Wyborcza - Lublin online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Tomasz Kowalewicz

Data:

23.07.2020