EN

8.10.2020, 08:47 Wersja do druku

Lublin. Prokuratura wszczęła śledztwo po tekście "Wyborczej" o Gardzieniach

fot. mat. teatru

- Na podstawie publikacji wszczęliśmy śledztwo w kierunku mobbingu, molestowania, pozbawiania wolności - poinformowała w środę rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowe w Lublinie.

W środę „Wyborcza” pisała o mobbingu i molestowaniu w legendarnym Ośrodku Praktyk Teatralnych „Gardzienice” pod Lublinem.

Placówka kierowana jest przez W.S.

– Przemoc psychiczna była przez S. traktowana jako metoda pracy z aktorem. Była skierowana głównie wobec dziewcząt, choć nie tylko. Myśleliśmy, że skoro chcemy uczestniczyć w tej świetnej pracy, to ceną, którą musimy zapłacić, jest poddanie się przemocy. Wybór był taki: płacisz tę cenę albo do widzenia – opowiedziała Agata Diduszko-Zyglewska.

Po publikacji „Wyborczej” teatrem zajęła się prokuratura.

– Dzisiaj na podstawie publikacji wszczęliśmy śledztwo w kierunku mobbingu, molestowania, pozbawiania wolności osób będących czy pracownikami, czy aktorami w teatrze Gardzienicach – informuje Agnieszka Kępka, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Dodaje, że sprawą zajmować będzie się Prokuratura Rejonowa w Świdniku, a śledztwo zostało wszczęte bez postępowania sprawdzającego.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Prokuratura wszczęła śledztwo po tekście "Wyborczej" o Gardzieniach

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Lublin” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

md

Wątki tematyczne