EN
10.01.2022, 18:05 Wersja do druku

Lublin. Plany Teatru Andersena na okres styczeń - lipiec

Szanowni Państwo, Drodzy Widzowie, rok 2021 zdecydowanie należał do Pippi Långstrump. Najpierw długo wyczekiwana premiera, która w końcu doczekała się realizacji w maju, następnie były aż 43 prezentacje spektaklu! Pippi rozśmieszała, wzruszała również ostatniego dnia tego roku, w wieczór sylwestrowy.

"Pippi Långstrump" / fot. Tomasz Tylus / mat. teatru

Inne aktualności

Cała sala nuciła wpadającą w ucho pieśń Ja jestem Pippi Långstrump hula hop hula hej hulahopsasa! Ja jestem Pippi Långstrump tu mieszkam właśnie ja! Spektakl Pippi Långstrump Astrid Lidgren, w reżyserii Krzysztofa Rzączyńskiego, powróci na scenę w czerwcu 2022. A co jeszcze będzie można obejrzeć na scenie teatru?

Wszyscy z niecierpliwością czekamy na kolejną premierę w teatrze. Będzie to Drzewo życzeń na podstawie bestselerowej książki Katherine Applegate w tłumaczeniu Marii Glasenapp, adaptacji i reżyserii Mateusza Przyłęckiego. Spektakl opowiada historię imigrantów: Samar i jej rodziny, którzy przyjeżdżają do małego miasteczka w Ameryce i wynajmują tam dom. Niestety nie wszyscy przyjmują ich z otwartymi ramionami. Część mieszkańców nie chce, żeby w ich miasteczku mieszkali przybysze z innego kraju. Samar czuje się samotna. Jej największym marzeniem jest mieć przyjaciela. Mądra, wzruszająca historia o sile przyjaźni, która pomaga zwyciężać swoje lęki i uprzedzenia oraz o tym, że warto być otwartym na innych - nie tylko na mieszkańców innego kraju, ale również na rośliny i zwierzęta, od których możemy się wiele nauczyć. Premiera już w marcu.

A w naszym klasycznym repertuarze, po raz kolejny zobaczymy znane i lubiane spektakle dla najmłodszych dzieci Bucik Kopciuszka, w reżyserii Katarzyny Kawalec; Pyza na polskich dróżkach w reżyserii Daniela Arbaczewskiego i Szewczyk Dratewka - bajka do zjedzenia, w reżyserii zespołu aktorskiego w składzie: Bogusław Byrski, Gabriela Jaskuła i Wioletta Tomica. Dla nieco starszych widzów przygotowaliśmy przygody Proszę Słonia Ludwika Jerzego Kerna w reżyserii Arkadiusza Klucznika; kosmiczne opowieści z życia roślin i zwierząt Jędrzeja Piaskowego i Huberta Sulimy Historia naturalna czyli o niezwykłych żyjątkach; dwa spektakle w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego, czyli Zwierzęta Doktora Dolittle i Muminki; spektakl na podstawie nieśmiertelnego utworu Jana Brzechwy Pchła Szachrajka w reżyserii Marka Ciunela; spektakl lalkowy z muzyką na żywo Wilk i trzy świnki oraz leśniczy co strzeże dziczy w reżyserii zespołu aktorskiego w składzie: Daniel Lasecki, Kinga Matusiak - Lasecka, Natalia Sacharczuk, Katarzyna Staniewska, Łukasz Staniewski. Nie zapomnieliśmy o młodzieży i dorosłych, których zapraszamy na spektakl na motywach scenariusza Krzysztofa Piesiewicza i Krzysztofa Kieślowskiego, z muzyką Zbigniewa Preisnera Podwójne życie Weroniki w reżyserii Krzysztofa Rzączyńskiego. Sezon zakończymy z przytupem, muzycznie, śpiewająco i wakacyjnie spektaklem Z głową w chmurach, czyli o Żyrafie, która szukała deszczu w reżyserii Katarzyny Kawalec.

Wizyta w teatrze to nie tylko doznania estetyczne i artystyczne czy emocje, to niezwykłe doświadczenie, które uczy. Działalność edukacyjna, koordynowana przez Małgorzatę Adamczyk, jest swoistym mostem pomiędzy sceną i widownią. W tym sezonie Dział Edukacji Teatralnej przygotował kilka stałych propozycji dla grup zorganizowanych: Mini Akademia Andersena i Mała Akademia Andersena to cykl warsztatów dla klas wczesnoszkolnych i przedszkoli. Przygotowaliśmy również propozycje dla tych nieco starszych widzów ze szkół podstawowych i liceów - Duża Akademia Andersena. Zachęcamy również do zapisów na Idzie Lalkarz Światem - etiudę aktorską połączoną z warsztatami lalkarskimi oraz zajęcia Zakulisowe sprawy - dyskusje po obejrzanym spektaklu, a także oglądanie teatru od kulis. Nie zabraknie również warsztatów teatralnych przygotowanych specjalne na ferie zimowe.

Zapraszamy do magicznego świata Teatru Andersena!

Jednocześnie informujemy, że ze względu na różne okoliczności związane z pandemią, repertuar może ulec zmianie, dlatego bardzo prosimy śledzić aktualny repertuar na naszej stronie w zakładce REPERTUAR.

Wszelkie informacje dotyczące sposobu rezerwacji i zakupu biletów grupowych i indywidualnych, cenach biletów, regulaminów, dostępności budynku Centrum Spotkania Kultur w Lublinie znajdziecie Państwo na naszej stronie w zakładce BILETY.

Źródło:

Materiał nadesłany