Szanowni Państwo, Drodzy Widzowie, rok 2021 zdecydowanie należał do Pippi Långstrump. Najpierw długo wyczekiwana premiera, która w końcu doczekała się realizacji w maju, następnie były aż 43 prezentacje spektaklu! Pippi rozśmieszała, wzruszała również ostatniego dnia tego roku, w wieczór sylwestrowy.
Inne aktualności
- Warszawa. Najbliższe wydarzenia w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej 19.05.2022 20:04
- Lublin. Niesamowite artystyczne instalacje na Nocy Kultury 2022 19.05.2022 17:12
- Wrocław. „W siebie wstąpienie” w Teatrze Układ Formalny - dziś premiera 19.05.2022 17:04
- Mazowieckie. Uczniowie wejdą za złotówkę do muzeum lub teatru 19.05.2022 16:32
- Białystok. „Serce” z TR Warszawa na Dniach Sztuki Współczesnej 19.05.2022 16:24
- Warszawa. Próba czytana w Teatrze Kwadrat z udziałem publiczności 19.05.2022 15:51
- Toruń. Filip Żółtowski Quartet w Teatrze Muzycznym 19.05.2022 15:44
- Gdynia. „Sanatorium" wg prozy Brunona Schulza premierowo w TGG 19.05.2022 15:32
- Walbrzych. „Pani Moru” schodzi z afisza 19.05.2022 15:24
-
Poznań. Wkrótce premiera „Ulissesa” w reżyserii Mai Kleczewskiej w Polskim 19.05.2022 15:13
-
Kraków. Promocja antologii sztuk Mariusa von Mayenburga 19.05.2022 15:00
- Warszawa. Premiera „Between” w Teatrze Druga Strefa - w sobotę 19.05.2022 14:52
- Wrocław. Gwiazda Metropolitan Opera zaśpiewa w Operze Wrocławskiej 19.05.2022 14:21
- Warszawa. Mozartowskie „Requiem” z WOK w Bazylice Archikatedralnej 19.05.2022 13:06
Cała sala nuciła wpadającą w ucho pieśń Ja jestem Pippi Långstrump hula hop hula hej hulahopsasa! Ja jestem Pippi Långstrump tu mieszkam właśnie ja! Spektakl Pippi Långstrump Astrid Lidgren, w reżyserii Krzysztofa Rzączyńskiego, powróci na scenę w czerwcu 2022. A co jeszcze będzie można obejrzeć na scenie teatru?
Wszyscy z niecierpliwością czekamy na kolejną premierę w teatrze. Będzie to Drzewo życzeń na podstawie bestselerowej książki Katherine Applegate w tłumaczeniu Marii Glasenapp, adaptacji i reżyserii Mateusza Przyłęckiego. Spektakl opowiada historię imigrantów: Samar i jej rodziny, którzy przyjeżdżają do małego miasteczka w Ameryce i wynajmują tam dom. Niestety nie wszyscy przyjmują ich z otwartymi ramionami. Część mieszkańców nie chce, żeby w ich miasteczku mieszkali przybysze z innego kraju. Samar czuje się samotna. Jej największym marzeniem jest mieć przyjaciela. Mądra, wzruszająca historia o sile przyjaźni, która pomaga zwyciężać swoje lęki i uprzedzenia oraz o tym, że warto być otwartym na innych - nie tylko na mieszkańców innego kraju, ale również na rośliny i zwierzęta, od których możemy się wiele nauczyć. Premiera już w marcu.
A w naszym klasycznym repertuarze, po raz kolejny zobaczymy znane i lubiane spektakle dla najmłodszych dzieci Bucik Kopciuszka, w reżyserii Katarzyny Kawalec; Pyza na polskich dróżkach w reżyserii Daniela Arbaczewskiego i Szewczyk Dratewka - bajka do zjedzenia, w reżyserii zespołu aktorskiego w składzie: Bogusław Byrski, Gabriela Jaskuła i Wioletta Tomica. Dla nieco starszych widzów przygotowaliśmy przygody Proszę Słonia Ludwika Jerzego Kerna w reżyserii Arkadiusza Klucznika; kosmiczne opowieści z życia roślin i zwierząt Jędrzeja Piaskowego i Huberta Sulimy Historia naturalna czyli o niezwykłych żyjątkach; dwa spektakle w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego, czyli Zwierzęta Doktora Dolittle i Muminki; spektakl na podstawie nieśmiertelnego utworu Jana Brzechwy Pchła Szachrajka w reżyserii Marka Ciunela; spektakl lalkowy z muzyką na żywo Wilk i trzy świnki oraz leśniczy co strzeże dziczy w reżyserii zespołu aktorskiego w składzie: Daniel Lasecki, Kinga Matusiak - Lasecka, Natalia Sacharczuk, Katarzyna Staniewska, Łukasz Staniewski. Nie zapomnieliśmy o młodzieży i dorosłych, których zapraszamy na spektakl na motywach scenariusza Krzysztofa Piesiewicza i Krzysztofa Kieślowskiego, z muzyką Zbigniewa Preisnera Podwójne życie Weroniki w reżyserii Krzysztofa Rzączyńskiego. Sezon zakończymy z przytupem, muzycznie, śpiewająco i wakacyjnie spektaklem Z głową w chmurach, czyli o Żyrafie, która szukała deszczu w reżyserii Katarzyny Kawalec.
Wizyta w teatrze to nie tylko doznania estetyczne i artystyczne czy emocje, to niezwykłe doświadczenie, które uczy. Działalność edukacyjna, koordynowana przez Małgorzatę Adamczyk, jest swoistym mostem pomiędzy sceną i widownią. W tym sezonie Dział Edukacji Teatralnej przygotował kilka stałych propozycji dla grup zorganizowanych: Mini Akademia Andersena i Mała Akademia Andersena to cykl warsztatów dla klas wczesnoszkolnych i przedszkoli. Przygotowaliśmy również propozycje dla tych nieco starszych widzów ze szkół podstawowych i liceów - Duża Akademia Andersena. Zachęcamy również do zapisów na Idzie Lalkarz Światem - etiudę aktorską połączoną z warsztatami lalkarskimi oraz zajęcia Zakulisowe sprawy - dyskusje po obejrzanym spektaklu, a także oglądanie teatru od kulis. Nie zabraknie również warsztatów teatralnych przygotowanych specjalne na ferie zimowe.
Zapraszamy do magicznego świata Teatru Andersena!
Jednocześnie informujemy, że ze względu na różne okoliczności związane z pandemią, repertuar może ulec zmianie, dlatego bardzo prosimy śledzić aktualny repertuar na naszej stronie w zakładce REPERTUAR.
Wszelkie informacje dotyczące sposobu rezerwacji i zakupu biletów grupowych i indywidualnych, cenach biletów, regulaminów, dostępności budynku Centrum Spotkania Kultur w Lublinie znajdziecie Państwo na naszej stronie w zakładce BILETY.