EN

30.08.2021, 10:54 Wersja do druku

Lublin. Na Starym Mieście dobiegł końca Festiwal Legend Lubelskich

Inne aktualności

Teatry uliczne, warsztaty, gra miejska, spacery z przewodnikami oraz instalacja multimedialna - tak wyglądał w tym roku Festiwal Legend Lubelskich. Wszystkie wydarzenia odbywały się na Starym Mieście.

Lubelskie wydarzenie miało przybliżyć mieszkańcom i turystom miejskie legendy oraz mniej znane fakty z historii miasta. Uczestnicy mieli okazję doświadczyć, jak wyglądało życie w dawnych czasach, poznać nieznane fakty historyczne z życia miasta, które przez stulecia obrosły legendami, wziąć udział w interaktywnych i teatralizowanych aktywnościach z dawnych epok.

W programie znalazł się m.in. spektakl fantasy „Tripillia Visions" przygotowany przez Teatr Harmider z Łucka w Ukrainie. Poławiacze Pereł przedstawili z kolei na premierowe przedstawienie „Pieśń Leszka Czarnego". Jego akcja rozgrywała się zarówno na dziedzińcu Zamku Lubelskiego, jak i na placu Po Farze. Ponadto swoje produkcje zaprezentował w Lublinie: Teatr Prapremier In Vitro oraz Studia O.

Spacery i gra miejska były dobrym sposobem na niecodzienne zwiedzanie miasta i poznanie ciekawych historii i legend związanych z Lublinem. Podczas wielu warsztatów można było eksperymentować z ruchem scenicznym, grą aktorską, dźwiękiem i charakteryzacją. W ofercie znalazły się również warsztaty manualne i plastyczne.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Weekend z dawnymi faktami z życia Lublina. Na Starym Mieście dobiegł końca Festiwal Legend Lubelskich

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Lublin” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

tko

Data publikacji oryginału:

29.08.2021 20:20