EN

1.10.2020, 08:34 Wersja do druku

Lublin. Można zagrać u legendy polskiego teatru eksperymentalnego

Inne aktualności

W sobotę w Lublinie wystąpi jeden z bardziej znanych ulicznych teatrów – KTO. Twórcy szukają statystów, który wystąpią w roli Kobieto-Wron. Spektakl „Zapach czasu” zobaczymy na placu Teatralnym.

„Zapach czasu”, którzy krakowscy artyści przywiozą do Lublina wyreżyserował Jerzy Zoń, który od 43 lat jest dyrektorem Teatru KTO. To, jak zapewniają organizatorzy, jedna z najbardziej spektakularnych plenerowych inscenizacji Jerzego Zonia, przywołująca zaczarowany, wypełniony nadziejami i lękami świat dzieciństwa, inspirowana biografią reżysera oraz twórczością Gabriela Garcii Márqueza, Hugo Clausa i Emila Zegadłowicza. „Zapach czasu” prezentowany był na ponad 60 festiwalach w 15 krajach.

W Lublinie zobaczymy go 3 października o godz. 20 w ramach festiwalu Scena w Budowie. Wstęp gratis.

Organizatorzy szukają mężczyzn, którzy wcielą się w role Kobieto-Wron. Panowie, którzy chcieliby wziąć udział w widowisku powinni mieć ukończone 18 lat. Muszą być do dyspozycji twórców 2 i 3 października. Udział w spektaklu nie przewiduje honorarium. Rola będzie wymagała pewnej sprawności fizycznej, chodzi o bieganie po scenie. Uczestnicy oprócz kostiumu, będą występować we własnych czarnych ubraniach i butach (choć w oryginalnej inscenizacji są boso).

Na FB Spotkania Kultur jest formularz zgłoszeniowy. Oprócz prośby o dane kontaktowe zawiera też pytania: Czy interesujesz się teatrem? Czy masz plany związane z teatrem w przyszłości? Co motywuje Twoją decyzję o wzięciu udziału w spektaklu?

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Casting. Można zagrać u legendy polskiego teatru eksperymentalnego

Źródło:

„Dziennik Wschodni” online

Link do źródła

Autor:

agdy