EN
24.01.2023, 12:07 Wersja do druku

Lublin. Kto zasłużył na nagrodę? Miasto czeka na nominacje

Inne aktualności

Rozpoczął się nabór do czterech dorocznych miejskich nagród kulturalnych.Chodzi o Nagrodę Artystyczną Miasta Lublin za 2022 rok, Nagrodę Miasta Lublin za Upowszechnianie Kultury w 2022 roku, Nagrodę Miasta Lublin za Całokształt Działalności oraz Nagrodę Miasta Lublin dla Mecenasa Kultury 2022 roku.

Nominacje można zgłaszać w formie pisemnej na specjalnym formularzu dostępnym na stronie nagrody.kultura.lublin.eu. Do zgłoszenia można dołączyć dodatkowe opinie, rekomendacje, potwierdzone za zgodność z oryginałem kopie dyplomów, wycinków prasowych czy dokumentacje filmowe i fotograficzne. Propozycje można dostarczać do godz. 15.30 10 lutego wysyłając pocztą na adres: Wydział Kultury Urzędu Miasta Lublin, ul. Złota 2, 20-112 Lublin, lub bezpośrednio do siedziby wydziału w dni powszednie w godzinach 7.30-15.30.

Wyróżnienia w dziedzinie kultury w obecnym kształcie przyznawane są przez prezydenta Lublina od 2013 roku. Nagrodę Artystyczną Miasta Lublin za 2021 rok otrzymała pisarka Monika Śliwińska za książkę „Panny z Wesela”. Za upowszechnianie kultury uhonorowano Agatę Sztorc-Gromaszek, a tytuł mecenasa przyznano spółce Lubelski Węgiel Bogdanka. Za całokształt działalności wyróżniono reżysera i dokumentalistę Grzegorza Linkowskiego.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

https://www.dziennikwschodni.pl/lublin/kto-zasluzyl-na-nagrode,n,1000319361.html

Źródło:

„Dziennik Wschodni” online

Link do źródła

Autor:

TOMA