EN
8.09.2022, 08:15 Wersja do druku

Lublin. Klynstra-Komarnicki rozdał 150 tys. pracownikom, a teraz prosi: Oddajcie nagrody

Inne aktualności

Na początku roku pracownicy Teatru im. J. Osterwy w Lublinie dostali nagrody finansowe. Kontrola Urzędu Marszałkowskiego wykazała, że pieniądze były przyznane przez dyrektora Redbada Klynstrę-Komarnickiego nienależnie.

Według "Dziennika Wschodniego", który opisuje sprawę, pracownicy teatru muszą w związku z tym zwrócić część wynagrodzeń i nagród, ale już teraz część z nich zapowiada, że nie zamierza oddawać pieniędzy.

152 tys. nagród przyznanych niezależnie. Redbad Klynstra-Komarnicki oficjalnie prosi o zwrot

Klynstra-Komarnicki, który szefuje lubelskiemu teatrowi od 2020 roku, przyznał 29 tys. zł brutto (17,2 tys. zł "na rękę") wicedyrektorce Adriannie Całus, a 27,4 tys. brutto (ponad 19 tys. netto) głównej księgowej Agnieszce Nowosad. Żadna z nich już w Teatrze im. J. Osterwy w Lublinie nie pracuje. Całus w lutym tego roku zaczęła pracować w Ministerstwie Edukacji i Nauki, a później została rzeczniczką ministra Przemysława Czarnka (PiS). Jak pisze "Dziennik Wschodni", z księgową dyrektor rozstał się kilka tygodni temu - za porozumieniem stron.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Klynstra-Komarnicki rozdał 150 tys. pracownikom, a teraz prosi: Oddajcie nagrody

Źródło:

„Gazeta Wyborcza” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Marta Korycka

Wątki tematyczne