EN

28.03.2023, 09:12 Wersja do druku

Lublin. „Ja, Feuerbach” w Centrum Kultury

Inne aktualności

Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na spektakl "Ja, Feuerbach" w wykonaniu łódzkiego Teatru Chorea. Sztukę będzie można zobaczyć 30 marca o godz. 19.

Spektakl reżyseruje Paweł Głowaty. Przedstawienie powstałe na podstawie dramatu Tankreda Dorsta to opowieść o uprzedmiotowieniu relacji ludzkich, manipulacji i cynizmie w traktowaniu ludzi we współczesnym świecie i zobojętnieniu wobec nadwrażliwych członków naszej społeczności.

- Przede wszystkim chcemy udowodnić, że wiek i doświadczenie nie grają roli w zetknięciu z kimś wyżej postawionym od nas. Każde miejsce pracy, środowisko może być siedliskiem poczucia zależności i uległości, które doprowadzić może do poniżenia - zaznacza reżyser spektaklu.

Otwarty dla każdej grupy charakter przedstawienia jest odpowiedzią nie tylko na kwestie metafizyczne zawarte w człowieku w obliczu potęgi zależności, ale jest również repliką do otaczających nas wydarzeń dnia codziennego, powszednich tragedii dotykających nas albo naszych bliskich.

Ceny biletów: 30/40/50 zł. Wejściówki dostępne m.in. online na platformie bilety24.pl oraz w kasie CK.


Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

"Ja, Feuerbach" - spektakl w Centrum Kultury

Źródło:

„Dziennik Wschodni” online

Link do źródła

Autor:

Damian Drabik