EN

28.05.2021, 08:59 Wersja do druku

Lublin. 5 dni z teatrem tańca

Inne aktualności

W ramach Tanecznych Przestrzeni Sztuki oraz Polskiej Sieci Tańca, Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprosi na szereg teatralnych atrakcji, które odbędą się w Lublinie w dniach 29 maja - 2 czerwca. W programie projektu znajdzie się aż pięć wyjątkowych spektakli oraz spacer performatywny.

Przestrzenie Sztuki to nowatorski projekt kulturalny po raz pierwszy zorganizowany przed rokiem we współpracy Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca oraz Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego. Lubelskim operatorem projektu jest właśnie Centrum Kultury. Głównym celem inicjatywy jest prezentowanie w różnych przestrzeniach miasta teatru i tańca.

- Dla wielu naszych widzów to właśnie propozycje w ramach Przestrzeni Sztuki stają się pierwszym, bezpiecznym po pandemii kontaktem z kulturą - przekonuje Rafał Koziński, zastępca dyrektora Centrum Kultury w Lublinie ds. artystyczno-programowych, lokalny koordynator teatralnych Przestrzeni Sztuki.

W ramach inicjatywy w Lublinie przez całe wakacje realizowanych będzie wiele ciekawych projektów artystycznych. Pierwszy z nich to Taneczne Przestrzenie Sztuki, które wystartują już 29 maja . W planach są regularne pokazy spektakli tańca i filmów mówiących o tej sztuce, zarówno w Lublinie, jak i w całym regionie. W programie nie zabraknie też codziennych warsztatów dla każdego (m.in. taniec klasyczny, joga, techniki freestylowe), coachingów dla tancerzy i choreografów oraz masterclass dla zawodowych tancerzy.

Na początek pięć dni atrakcyjnych spektakli tanecznych. Projekt zostanie zainaugurowany 29 maja o godz. 18 w Centrum Kultury w Lublinie. Zaczniemy spektaklem "Cornerstone" w wykonaniu Mikołaja Karczewskiego. - Cornerstone to spotkanie z samym sobą, dialog z emocjami, uczuciami, sytuacjami i ludźmi, których obecność wskazywała mi kolejne fundamenty tego kim jestem czy chciałbym być - opowiada artysta.

W poniedziałek o godz. 18 także w Centrum Kultury będzie można zobaczyć spektakl Danieli Komędery-Miśkiewicz i Dominiki Wiak "Manhattan".

1 czerwca inicjatywa przeniesie się do Centrum Spotkania Kultur, gdzie o godz. 18 Kielecki Teatr Tańca zaprezentuje "Alicję w krainie czarów" - widowisko łączące tradycyjną wersję utworu literackiego ze współczesną kulturą i sztuką XXI wieku.
Z kolei w środę o godz. 18 w CSK zaprezentowane zostaną dwa spektakle: "Carme(n)love" Kieleckiego Teatru Tańca, będący autorską interpretacją opery "Carmen" Georgesa Bizeta o kobiecie targanej różnymi uczuciami oraz "Intercepted/Przechwycone", poruszający  temat spełnienia, samorealizacji, drogi do celu, jakim są nasze marzenia, idee i pasje.

Dodatkowo 30 maja organizatorzy zaproszą do Kazimierza Dolnego. tam o godz. 10.30 rozpocznie się warsztat i spacer performatywny prowadzony przez tancerkę i performerkę Magdę Jędrę.

Kolejne taneczne wydarzenia w ramach Przestrzeni Sztuki odbędą się w lipcu. Scenicznych emocji nie zabraknie jednak jeszcze w czerwcu. Nadchodzące działania w ramach Przestrzeni Sztuki to: Weekend Teatralny (4-6 czerwca), Festiwal Familijny - Scena Główna (5-6 czerwca) i Przestrzenie Teatru (17-27 czerwca).

Bilety na spektakle dostępne są w kasie Centrum Kultury lub online

PROGRAM:

29.05, godz. 18:00 – Cornerstone

30.05, godz. 10:30, 12:30 – Botanic body – oprowadzanie performatywne

31.05, godz. 18:00 – Manhattan

1.06, godz. 18:00 – Alicja w krainie czarów

2.06, godz. 18:00 – Carme(n)love / Intercepted/Przechwycone

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Przestrzenie Sztuki. 5 dni z teatrem tańca w Lublinie

Źródło:

„Dziennik Wschodni” online

Link do źródła

Autor:

Damian Drabik

Data publikacji oryginału:

28.05.2021